Серед країн Європи і СНД тільки в Україні та Молдові найнижчі стандарти оплати праці. Про це розповіла експерт Інституту демографії Людмила Черенько.
Україна увійшла до п'ятірки країн із найбіднішими громадянами згідно "Звіту про світове багатство 2012 року" німецької страхової компанія "Allianz". Вона знаходиться на 49-ому місці у рейтингу, серед 52-ох країн, чий ВВП разом становить 90% світового. Сьогодні година роботи в країнах Європи коштує в середньому 23 євро. Це у 16 разів вище, ніж заробляє український працівник.
На думку Людмили Черенько, найбідніші в Україні — діти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Регіонал" зізнався: пенсії та зарплати підвищують заради Януковича
"Вони злиденніші у 1,5 — 2 рази, ніж пенсіонери, - розповідає експерт. - Рівень бідності сімей із дітьми удвічі вищий, ніж у інших сімей. На пенсіонерів держава дає якісь виплати. Дитина не приносить ніякого доходу. Заробітки батьків діляться не на двох, а на трьох."
Черенько вважає, що в Україні побутує твердження: спочатку має зростати продуктивність праці, а потім заробітна плата.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Азаров: Уряд сьогодні розгляне проект держбюджету на 2013 рік
"Людина самотужки не може підвищити продуктивність. Це теж залежить від роботодавця. У стратегічних галузях — від держави, - каже жінка. - Продуктивність залежить не лише від того, наскільки інтенсивно людина працює, але й від технологічного оснащення її робочого місця."
Експерт розповідає, що у середині 2000-х в Україні темпи економічного зростання були одні з найвищих у Європі. Тоді серед року підвищувалися пенсії, соціальні виплати, але не мінімальна зарплатня.
"Економічне зростання відбувалося до 2006-го. Потім ударила криза. У 2009-ому мінімалку взагалі не піднімали, - розповідає Черенько. - Зараз із кризи начебто вийшли, але не вибралися повністю. Рівень абсолютної бідності потроху зменшується."
На думку експерта з кожним роком рівень життя в Україні підвищується.
"Це відбувається повільно. Тому ми цього не помічаємо. Навіть 10 років тому було гірше, - вважає Черенько. - Якби не криза, ми би не потрапили до рейтингу країн із найбіднішими громадянами".
Коментарі
6