вівторок, 26 червня 2018 09:32

Змінити оператора і зберегти номер: як працюватиме нова послуга

Змінити оператора і зберегти номер: як працюватиме нова послуга
Послуга буде платною і почне працювати вже наступного року.

2019 року стане доступною послуга збереження свого мобільного номера після зміни оператора. Коли запрацює нововведення, як воно функціонуватиме і що про нього треба знати. Розповів сайт "Сегодня".

Впровадження послуги гальмувалося через судові розгляди.

У світі така послуга з'явилася ще наприкінці 90-х. Першими країнами, де це запрацювало, стали Велика Британія та Нідерланди, а вже з 2000-х послуга поширилася і в європейських країнах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попередили про шахрайську схему з банківськими картами

За прогнозами мобільних операторів, послуга може почати працювати вже з 1 травня 2019-го. В компанії lifecell повідомили, що вже є узгоджений план впровадження MNP (послуги збереження номера при зміні оператора).

"На початку червня Національна комісія з регулювання зв'язку та інформатизації озвучила і погодила з операторами Орієнтовний план виконання заходів щодо впровадження послуги переносимості номерів, згідно з яким запуск MNP запланований на 1 травня 2019 року", – говорять в lifecell.

Водночас, інший мобільний оператор пояснює, що всі терміни безпосередньо залежать від самого регулятора.

"Технічно проект складний, вимагає змін всіх ІТ систем та більшості процесів компанії. Але Київстар намагатиметься вкластися в строки, які встановив регулятор", – прокоментували ситуацію представники Київстару.

У Vodafone Україна також повідомили, що очікують запуску в першій половині 2019-го, тому ще потрібно провести цілу низку технічних робіт.

"Імовірно послуга запуститься в першій половині 2019 року. Для запуску послуги адміністратору централізованої бази даних перенесених номерів необхідно буде провести низку робіт, найсуттєвішими з яких є розробка і впровадження комплексної системи захисту інформації та тестування взаємодії всіх учасників проекту", – зазначив мобільний оператор.

Абонент зможе змінювати оператора не частіше, ніж один раз на місяць.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці не купують бюджетні смартфони - дослідження

Для того, що скористатися нововведенням, українцям потрібно буде всього-на-всього подати заявку і залишити свої паспортні дані.

"Щоб перенести свій мобільний номер до нового оператора, необхідно буде подати заявку на перенесення номера віддалено (телефоном, через інтернет) або в магазинах цього оператора, вказавши свої паспортні дані. Також потрібно буде вказати бажаний час перенесення номера і вибрати тарифний план. Після перенесення номера абонентам, які телефонують на цей номер, їх оператор повідомлятиме, що номер обслуговується в іншій мережі", – пояснюють механізм функціонування нової системи в компанії lifecell.

Послуга буде доступна для всіх абонентів, які ідентифікувалися в мережі свого оператора – тобто пройшли реєстрацію або обслуговуються на контрактній основі. Передбачається, що спочатку послуга буде платною, щоправда, буде це чисто символічна сума, яка відразу зніматиметься за користування телефоном.

У Vodafone Україна розповідають, що, заявку абонента на зміну оператора розглядають, і протягом 8 робочих годин передають до центральної бази даних, яка її перевіряє і погоджує.

"Якщо заяву схвалено, новий оператор інформує про це абонента, підписує з ним договір (якщо абонент хоче стати контрактним), видає нову SIM-карту і починає обслуговувати його в своїй мережі. Надання послуг не перериватиметься, тому що спочатку активується нова SIM-карта, а потім деактивується стара. Якщо протягом 30 календарних днів абонент не прийшов до нового оператора, його заявка анулюється, і він продовжує обслуговуватися у старого оператора. Послуга буде платною, але, оскільки тариф встановлює оператор, до якого переходить абонент, її вартість, найімовірніше, буде символічною", – пояснили в компанії.

Також важливо пам'ятати, що абонент зможе переходити до нового оператора не частіше ніж один раз на 30 днів. А сам перенесення даних з однієї мережі до іншої відбуватиметься в період від 24 годин до трьох робочих днів.

Послуга збереження номера при зміні оператори (англ. Mobile number portability, MNP) могла б з'явитися в Україні набагато раніше, якби не проблеми і судові тяжби, які виникли навколо тендера.

Переможцем тендера 2016 року стала компанія "Діалінк", яка пропонувала запустити послугу за 71,8 млн грн, тоді як інший учасник – київська компанія "Ес Ай Центр" називали суму майже вдвічі менше – 39,5 млн грн. Після цього почалися судові розгляди з взаємними позовами і звинуваченнями. І ось, через два роки, "Ес Ай Центр" надала Українському державному центру радіочастот (УДРЦ) обладнання, необхідне для запуску MNP. Щоправда, договір між УДРЦ і цією компанією раніше був розірваний, тому в подальшому за впровадження послуги відповідатиме безпосередньо сам УДРЦ.

Зараз ви читаєте новину «Змінити оператора і зберегти номер: як працюватиме нова послуга». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути