вівторок, 12 травня 2015 13:15

Шість років тому у Путіна була кардинально інша оцінка пакту Молотова-Ріббентропа

Шість років тому у Путіна була кардинально інша оцінка пакту Молотова-Ріббентропа
Володимир Путін на зустрічі з Ангелою Меркель виправдав пакт Молотова-Ріббентропа. Фото: ЕРА

У 2009 році нинішній президент РФ Володимир Путін оцінював пакт Молотова-Ріббентропа не як документ, що забезпечував безпеку СРСР і засуджував його.

Про це у блозі написав депутат Законодавчих зборів Санкт-Петербургу Борис Вишневський.

За його словами нещодавня заява Путіна є ще однією ілюстрацією руху в радянське минуле, що реалізується Кремлем.

"За підсумками зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель російський президент Володимир Путін виступив з виправданням пакту Молотова-Ріббентропа. Мовляв, Радянський Союз зробив масу зусиль для створення колективної системи протистояння нацизму. Але всі спроби створити антифашистський блок в Європі успіхом не увінчалися. Тому, як сказав Путін, СРСР залишили один на один з гітлерівською Німеччиною. І в цьому пакті "був сенс забезпечення безпеки Радянського Союзу", - переказує позицію президента РФ Вишневський.

Він наводить цитату з виступу Путіна 2009 року у Польщі, ще коли той був на посаді прем'єр-міністром РФ.

"Важливо зрозуміти, що будь-яка співпраця з екстремістами, а стосовно до Другої світової війни - з нацистами і їхніми поплічниками, чим би це співробітництво не мотивувалося, веде до трагедії. По суті, це і не співпраця зовсім, а змова з метою вирішити свої проблеми за рахунок інших. Значить, треба визнати, що всі здійснювані з 1934 року по 1939 рік спроби умиротворити нацистів, укладаючи з ними різного роду угоди та пакти, були з моральної точки зору - неприйнятні, а з практичної, політичної точки зору - безглуздими, шкідливими та небезпечними. Саме сукупність всіх цих дій і призвела до цієї трагедії, до початку Другої світової війни. Звичайно, потрібно визнати ці помилки. Наша країна зробила це. Держдума Російської Федерації, парламент країни засудив пакт Молотова-Ріббентропа", - цитує Путіна Вишневський.

За його словами "шість років тому нинішній президент давав куди більш адекватну оцінку - як пакту Молотова-Ріббентропа, так і практиці співпраці з нацистами".

"Тепер у нього змінилася концепція - і зрозуміло, чому. Режим, що здійснила єдину в післявоєнній Європі анексію чужої території, звичайно ж, не бачить нічого поганого в діях своїх ідейних попередників, що "з метою безпеки" захоплювали цілі країни", - пише депутат.

Нагадаємо, пакт Молотова-Ріббентропа - договір про ненапад між Нацистською Німеччиною і Радянським Союзом. Розрахована на 10 років міждержавна угода, підписана в перші години 24 серпня 1939 року у Москві міністром закордонних справ Німеччини Йоахімом фон Ріббентропом та Головою Ради народних комісарів, народним комісаром закордонних справ СРСР В'ячеславом Молотовим у присутності посла Німеччини Вернера фон дер Шуленбурга та члена Політбюро ЦК ВКП(б), секретаря ЦК ВКП(б), члена Виконавчого комітету Комінтерну Йосипа Сталіна.

Пакт гарантував нейтралітет Радянського Союзу в конфлікті Третього Рейху з Польщею та країнами Заходу, та давав можливість повернення Радянським Союзом втрачених Росією у Першій світовій війні територій. Таємним додатковим протоколом визначались сфери взаємних інтересів обох держав у Східній Європі та поділ Польщі між ними при очікуваному у ті дні нападі Німеччини на Польщу.

Зараз ви читаєте новину «Шість років тому у Путіна була кардинально інша оцінка пакту Молотова-Ріббентропа». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути