"Першу чергу колектору звели ще у 1970-тих роках, коли будувалась Рівненська атомна електростанція та місто-супутник Кузнецовськ, - розповів Сергій Таляр з Бабки. – Ці труби уже свій строк відслужили, розвалюються. А поруч є наші криниці, з них навіть худоба бридиться воду пити, вода смердить. Я розумію, що місту треба новий колектор, але чому він має проходити саме через село?"
Чоловік спеціально вийшов з односельчанами перепиняти техніку. Частина труб іде через поля, частину мають прокласти по вулиці. Одна жінка навіть залізла з дитиною у ківш екскаватора і не хотіла вилазити.
Згодом люди таки відійшли і техніка поїхала копати траншею в інший бік села.
"Нам обіцяли, що взамін колектора зроблять дві речі. Найперше, прокладуть у село водогін. А ще – відремонтують дорогу у сусідньому селі Стара Рафалівка, де є наша сільська рада. Труби для колектору вони привезли, а коли будуть водогін робити? – скаржаться селяни. – Боїмось, що про нас потім забудуть".
Сільська голова про інцидент знає. Каже, проти будівельників вийшло не усе село – 286 людей, а лише два десятки.
"Я на стороні людей, але так чинити не треба, - вважає голова Ольга Вихрик. - Про будівництво другої черги колектору говорили ще у 2007-ому. Тим мешканцям, через чиї паї прокладають колектор, уже заплатили компенсацію. П"ять родин тоді відмовилось. А тепер вони скандалять, бо хочуть отримати ці гроші – 10,6 тис. грн на всіх. Кажуть, що не пустять техніку на свою вулицю, доки їм не виплатять компенсацію".
Сільська голова каже, що вірить обіцянкам будівельників. Підрядником є управління капітального будівництва РАЕС.
"Водогін буде, але не за 2-3 дні. Його почнуть прокладати наприкінці квітня - на початку травня. Я маю відповідний лист від начальника капуправління Віктора Комарівського, - запевняє Ольга Вихрик. – Я відксерила того листа і повісила у сільмазі. У четвер до Бабки мають приїхати атомники та районні чиновники. До того часу намагаюсь заспокоїти людей".
Коментарі
1