В Україні зараз відбувається великий театр сексизму. Про це каже Gazeta.ua дизайнерка Орнелла Остапенко. "Часто читаємо про те, що в нас прийняли на посаду якусь "довгоногу міністершу" або якусь "чиновницю-блондинку", або те, як обговорюють прес-секретарку президента".
З кількома жінками з простору Creative Women Space Орнелла розвиває видавництво Creative Women Publishing, яке спеціалізується на проблемах жінки в Україні.
"Мене долучили до проекту на середині. Я загорілася, що зможу там реалізуватися у жіночому проекті не лише як феміністка, а й як дизайнера. Я розумію, яким чином робити якісний продукт використовуючи елементи, пов'язані з жіночою культурою, аж до вибору шрифтів. Ми можемо, по-перше, зображати в ілюстраціях не стереотипних жінок, а показувати різні тіла, різні форми. Можемо взагалі робити абстрактні фігури, які нагадують про жіночність. Всіляко використовувати тему фемінізму уже через дизайн".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми думали, що виростемо і буде круто. А стало страшно
Зараз, каже Орнелла, у нас майже вся література орієнтована на чоловіків.
"Є окрема маргіналізована галузь - жіночі романи. Вони часто бувають дійсно погано написані: дешева література низької якості. Є також орієнтована на жінок ціла купа написаних чоловіками стереотипних навчальних посібників про те, як бути жінкою. І є література для дівчат-підлітків, яка, як і музика для дівчат-підлітків, приносить величезні прибутки у світі. Усе інше базово орієнтоване на чоловіків. Майже всі змі і всі видавництва звертаються до чоловіка. Відома історія з авторкою "Гаррі Поттера" Джоан Ролінг, яку видавець попросив написати своє ім'я скорочено – щоб у читача склалося враження, що автор – чоловік. Багатьох жінок-письменниць просили змінювати імена на чоловічі, бо те, що написала жінка, досі не сприймається всерйоз.
Новини і наколишня інформація не асексуальна - говорить Орнелла Остапенко.
"Часто читаємо про те, що в нас прийняли на посаду якусь "довгоногу міністершу" або якусь "чиновницю-блондинку", або те, як обговорюють прес-секретарку президента. У фотосесії з Зеленським його прес-секретарка стоїть поруч в якійсь новій сукенці, і всі обговорюють: як вона стоїть, чи, може, вона його коханка, що це за сукенка і тому подібне.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З 18 років відкладала гроші, щоб у 23 відкрити власний бізнес - Орнелла Остапенко
Кілька місяців тому Зеленський назвав українських жінок найбільшим українським брендом. Найгірше, що це не далеко від правди. Зараз відбувається великий театр сексизму в Україні. В Європі це все давно пройдено. У деяких європейських закладах є оголошення: "Якщо ви відчуваєте, що вам некомфортно, бо до вас пристає якийсь чоловік, скажіть про це бармену, і він вам допоможе". Так само є дуже багато реклами, яка пропонує бізнес-леді допомогу у веденні бізнесу, бухгалтерії, юридичних послуг. Там жінки часто мусять поєднувати материнство і кар'єру. Тому є коворкінги з дитячими кімнатами, де жінка може попрацювати, зайнявши свою дитину. Дуже багато про жіночі питання і проблеми говориться і в музеях, і на виставках. У нас ці питання поки не помічають", - зазначає дизайнерка.
Співачка Marcelle презентувала сингл "Не повинна".
Це соціальний трек про відсутність рівності між статями в Україні. Співачка має надію, що у найближчому майбутньому, ситуація щодо місця та позиції жінок у нашому суспільстві зміниться на більш адекватнішу.
Коментарі