Сьогодні для православних християн розпочався Страстний тиждень. Він є останнім тижнем Великого посту перед Пасхою.
У ранньохристиянських общинах протягом цих семи днів віруючі повинні були їсти тільки суху їжу, уникати розваг, припиняти роботу та справи в судах, звільняти в"язнів.
Всі богослужіння Стастного тижня послідовно "відтворюють" останні дні життя та страждань Ісуса Христа. Кожен день Стастного тижня називається "великим."
У богослужінні Великого Понеділка згадується старозавітний патріарх Йосип Прекрасний, який був проданий братами до Єгипту. Він виступає праобразом Ісуса Христа, який страждає.
У Великий Вівторок згадується викриття Ісусом фарисеїв та книжників, а також притчі, які Він розповідав у Єрусалимському Храмі.
У Велику Середу - грішниця, яка, омила сльозами та помазала дорогоцінним миром ноги Христа.
У богослужінні Великого Четверга згадуються Таємна вечеря, обмивання Христом ніг Своїм учням на знак покірності та любові до них, молитва Христа в Гефсиманському саду та зрада Іуди.
День Великої П"ятниці присвячений спогаду засудження на смерть, страждань на Хресті та смерті Ісуса Христа.
У Велику Суботу згадують поховання Ісуса, перебування Його тіла в труні та зішестя в пекло для сповіщення перемоги над смертю. Богослужіння цього дня починаються дуже рано, триває до кінця дня та переходить в урочисту пасхальну заутреню.
Протягом всього дня в храмах святять Паски, крашанки, м"ясні страви тощо.
У ніч з суботи на неділі відбудеться кульмінація всього церковного року - Пасхальне богослужіння, пише newsru.com.
Коментарі