8 кг ртуті здали в управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради жителі Бібрки 4 січня. З 2008 року у Львові триває безстрокова акція "Дні прийому ртуті". Впродовж цього часу мешканці здали 260 кг речовини, зокрема 104 кг — за минулий рік.
"Найчастіше люди здають ртуть із термометрів та тонометрів, - розповідає головний спеціаліст управління Юрій Балашов, 58 років. - У звичайному термометрі від 2 до 4 грамів речовини, у тонометрі 50 грамів. Рідше приносять ртуть у великій кількості. Ми не питаємо, звідки її беруть, щоб не відбити у людей бажання співпраці. Просто записуємо, що прийняли певну кількість, та й усе. Якби вся ртуть, яку ми утилізували за 4 роки, просто випарувалася над містом, то на висоті 5 кілометрів утворилася б хмара з допустимою граничною нормою випарів у повітрі. А випари ртуті дуже страшні для людського організму, вони спричиняють потужну інтоксикацію організму, пригнічують роботу нирок, викликають рак."
Зібрану речовину за державні кошти передають чернівецькому підприємству "Еколог Буковини". За утилізацію 1 кг ртуті платять близько 200 грн.
"Якщо вдома розбився ртутний термометр, з твердої поверхні зберіть краплинки речовини у банку та залийте її водою, тоді не відбуватиметься випаровування. Якщо ртуть потрапила на килимок у малій дозі, потрібно його швидко винести на двір і вибити або викликати службу порятунку 101", - радить Балашов.
Коментарі