З 2014-го Україна традиційно мала проблеми з дотриманням зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить економіст Ігор Бураковський.
"Ряд домовленостей виконувався несвоєчасно або неповністю, програми коригувались. Але цей факт не може нас заспокоювати. Адже співпраця з МВФ є для нас принципово важливою як стимул проводити реформи та як позитивний сигнал для інших донорів та інвесторів", - пояснює експерт.
За його словами, неотримання чергового траншу не приведе до моментальної економічної катастрофи.
"Але наслідки ми матимемо. Зокрема - політичні. Багато змін в Україні відбувалося під тиском МВФ. Він учив нашу державу розуміти, що таке ринкова економіка, допомагав налагоджувати роботу Національного банку, запроваджувати бюджетну дисципліну тощо. Фонд - певний запобіжник від популістських рішень і гарант, що реформи не відкотяться назад", - вважає Ігор Бураковський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європейські інвестори не ризикнуть заходити в Україну, якщо буде дефолт
Припинення співпраці з МВФ означатиме, що Україна втратить одне з джерел поповнення золотовалютних резервів та фінансування деяких бюджетних програм, наголошує економіст.
"Адже гроші МВФ йдуть саме на це. До грошей МВФ так чи інакше прив'язана допомога інших донорів. Ці кошти далеко не зайві, зважаючи на пікові виплати за зовнішнім боргом в 2019-2020 рр", - додає він.
Повне інтерв'ю з Ігором Бураковським читайте у журналі "Країна" від 30 травня.
Коментарі