28 грудня день пам'яті 20 тисяч християнських мучеників.
Це важливе православне свято. Воно присвячене християнам, які загинули за віру в Христа 302 року в місті Нікомедія, нині сучасна Туреччина. Їх спалили в церкві, коли вони відмовилися вийти та принести жертву язичницьким богам за наказом римського імператора Максиміана.
Прикмети
Заметіль — до дощового літа.
Цвірінькають горобці — скоро потепліє.
Ворони літають в небі — до снігопаду, сідають на дерева — будуть морози.
Що не можна робити
Згідно з народними повір'ями цей день називали Різдвяний м'ясоїд. Не можна було зустрічати його на самоті. Інакше доведеться весь рік провести далеко від дому та близьких.
Погана прикмета брати гроші чи продукти в борг, довго не зможеш виплутатися з фінансової кризи.
А ще не можна шити або в'язати, щоб не заплутати свою долю.
Що дозволено
Можна піти до храму або помолитися вдома всією сім'єю. попросіть у Бога і святих зміцнення у вірі, сил, щоб витримати життєві негаразди, здоров'я для близьких і миру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Святкування Щедрого вечора визнали культурною спадщиною України
У розпалі Святки. Тож потрібно проводити час із близькими, разом трудитися і відпочивати. Можна запросити в дім гостей, на стіл потрібно поставити страви з м'яса - адже це Різдвяний м'ясоїд.
Також заведено вшановувати літніх родичів і робити їм подарунки - наприклад, дарувати солодощі та теплі речі. За народними повір'ями, якщо в цей день загадати всією сім'єю бажання, то воно обов'язково збудеться.
З переходом Православної церкви України на новоюліанський календар багато дат свят зсунулися на 13 днів раніше. Старий Новий рік - не є церковним святом, тому його дата не зсувається, а залишається колишньою. Старий Новий рік 2024 відзначатимуть в ніч із 13 на 14 січня.
Але є один нюанс. На цей день припадало свято свято Меланки 13 січня і свято Василя 14 січня. Ці свята змістились у датах і за новим церковним календарем вони припадають на 31 грудня і 1 січня відповідно. Саме в ці дні зустрічайте щедрувальників та посівальників.
Коментарі