У Держдумі вважають, що Росія може піти на паритетне з США скорочення ядерного потенціалу.
Як заявив перший заступник голови думського комітету з оборони Ігор Барінов (фракція "Єдина Росія"), у відповідь на відмову США від розміщення в Чехії і Польщі елементів ПРО Москва "може зробити у відповідь крок і піти на скорочення 1300 одиниць ядерної зброї".
"Зараз у разі потреби навіть пішовши на це скорочення, ми зможемо дати серйозну відсіч будь-якому потенційному агресорові", - підкреслив Барінов.
В той же час він відзначив, що не упевнений, чи встигне Москва і Вашингтон до 5 грудня домовитися за новим договором СНО.
Разом з тим Барінов вважає, що в Росії зараз необхідно проводити модернізацію ядерного потенціалу: "Скорочення - скороченням, але нам все ж таки необхідна модернізація ядерного потенціалу, як основного чинника стримання".
Кажучи про відмову США від ПРО в Європі, Барінов назвав його "безумовно позитивним сигналом". Проте, він вважає, що треба обережно оцінювати цей крок, тому що у Вашингтоні є дуже потужне військове лобі.
За його словами, досі складно сказати, "хто найближчим часом візьме верх - президент Обама зі своєю командою, або представники цього лобі, які, на відміну від глави США, не бачать Росії в ролі стратегічного партнера".
Зі свого боку, заступник голови думського комітету з оборони ГеннадійГудков (фракція "Справедлива Росія") сказав, що вважає за можливе з російського боку піти на потрібне США паритетне скорочення одиниць ядерної зброї. "Наша країна цілком може дозволити собі таке скорочення", - сказав Гудков.
В той же час він підкреслив, що в цьому випадку ядерний потенціал НАТО все одно перевершуватиме російський. "Треба врахувати, що до ядерного потенціалу США можна сміливо зараховувати і ядерне озброєння Великої Британії, а також частково і Франції, хоч вона і займає більш самостійну позицію в цьому питанні. Тому все одно сукупний ядерний потенціал НАТО буде більший, ніж у Росії. Тому треба ретельно зважити всі за і проти", - сказав парламентарій.
Він також підкреслив, що "головним критерієм при визначенні кількості скорочуваних ядерних одиниць повинен стати так званий неприйнятний збиток, який може бути нанесений нам у разі ядерного конфлікту".
Коментарі