Середа, 25 березня 2015 16:42

Російській пропаганді найбільше вірять на Харківщині та Донбасі - опитування

Російській пропаганді найбільше вірять на Харківщині та Донбасі - опитування
Фото: shepetivka.com.ua

Найбільше схильні довіряти російській пропаганді жителі Донецької (РРП – 50), Харківської (РРП – 50) та Одеської (РРП – 42) областей, найменше – Івано-Франківської (РРП – 6), Львівської (РРП – 8) та Волинської (РРП – 9).

Про це свідчать результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) щодо індексу результативності російської пропаганди (РРП).

Згідно з результатами соцопитування, середнє значення індексу результативності російської пропаганди (РРП) по Україні дорівнює 26 зі 100.

Генеральний директор КМІС Володимир Паніотто пояснив, що індекс вивели на базі того, наскільки людина згодна з найпоширенішими пропагандистськими тезами.

"Є такий псевдологічний ланцюжок, який полягає в тому, що Майдан був організований американцями разом із націоналістами, в результаті Майдану до влади прийшли націоналісти, що загрожують російськомовному населенню України, Крим та Схід України були в небезпеці, Крим вдалося захистити, включивши його до складу Росії, а Схід повстав і хоче незалежності і гарантій безпеки, націоналісти, що незаконно прийшли до влади, почали війну зі своїм народом", – пояснює предмет дослідження Паніотто.

Соціологи дійшли висновків про фактори, які впливають на сприйняття громадянами України російської пропаганди, опитавши понад дві тисячі респондентів, що мешкають в 108 населених пунктах усіх областей України, окрім Криму, проте з урахуванням окупованих територій Донбасу. Зокрема, результати свідчать, що істотних відмінностей за статтю і віком немає: жінки (РРП – 28) трохи більше схильні до впливу російської пропаганди, ніж чоловіки (РРП – 25), а люди старше 70 років (РРП – 29) дещо більше схильні до впливу ніж у середньому по Україні (РРП – 26).

Освіта теж не має суттєвого впливу: особи з вищою освітою (РРП-24) трохи менше зазнають впливу пропаганди, ніж в середньому по Україні (РРП – 26).

Слід враховувати, що кореляція за цими параметрами є незначною. 

"Ми говоримо, що люди з вищою освітою будуть більш критично ставитись до інформації, раціонально зважувати аргументи. Насправді. Ситуація трохи складніша, тому розраховувати наперед на раціональність людей, які будуть самі розбиратись і докопуватись – теж є трохи перебільшенням", – зауважив він.

Загалом, за результами опитування КМІС, російським медіа в Україні повністю не довіряють – 59.8%, скоріше не довіряють – 20.6%, скоріше довіряють – 5.8% та повністю не довіряють – 3.1%, вагаються – 10.7% українців.

 

Зараз ви читаєте новину «Російській пропаганді найбільше вірять на Харківщині та Донбасі - опитування». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 55378
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути