Україні необхідно покращити застарілі радянські системи протиповітряної оборони.
Американські партнери нещодавно оголосили про наміри поставити Україні системи NASAMS, повідомив міністр оборони Олексій Резніков в інтерв'ю РБК-Україна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За прикладом Ізраїля: міністр оборони розказав, яка ракетна індустрія необхідна Україні
"NASAMS – це перша ланка, і, відповідно, нам треба думати і говорити з партнерами про допомогу Україні в середній дальності, про аналог Patriot або систему THAD – це система ППО далекого ураження, наприклад, у Сполучених Штатах", – пояснив він.
Не варто очікувати, що Україна швидко отримає ці системи.
"Це теми, які мають бути обговорені. Ключові два слова – таймінг і транзішн, тобто своєчасність у допомозі Україні і трансформація, тобто перехід із радянської системи озброєнь на сучасну натовську. І от зараз ми це розвиваємо", – пояснив Резніков.
Деякі країни не можуть постачати озброєння, але готові фінансувати інших партнерів України.
"Наприклад, ті ж самі AS Krab, їх треба робити далі, щоб зокрема постачати до України, ті ж самі Pierun, ті ж самі гаубиці Zuzanna, які ми отримали від словацьких партнерів", – каже міністр.
Чотири місяці російська авіація не заходить у повітряний простір нашої країни.
Україну посилено засобами протиповітряної оборони малого радіусу дії, ідеться про ПЗРК різних типів як радянського, так і закордонного виробництва. Ці засоби ППО мають дальність від 4,5–7 км. Тому ворог відчув загрозу для своєї авіації і вирішив не залітати на територію, підконтрольну нашим силам ППО. Ворог застосовує безпілотники, які можуть залітати навіть углиб нашої країни і проводити розвідку. Їх чимало збивають щодня. Ворожа авіація працює ближче до переднього краю, де завдає ракетно-бомбових ударів по позиціях військ і техніки.
Коментарі