"У період з 5 по 7 лютого на орбіті одночасно знаходитимуться два "Прогреси": один летітиме до МКС, а інший, після відстиковки від станції 4 лютого, знаходитиметься на орбіті як "космічна лабораторія". При цьому існує лише один канал управління цими апаратами, а отже, теоретично є небезпека втрати управління", - сказало джерело.
Він пояснив, що зазвичай старт чергової "вантажівки" з Байконура відбувався після того, як попередній корабель вже був відстикований від МКС і затоплений в спеціальному районі падіння в Тихому океані, за 3 тис. км. від Нової Зеландії.
"Російським баллістикам доводиться в терміновому порядку вирішувати задачу, як максимально розвести на орбіті два "Прогреси", щоб сигнали управління з наземних пунктів дійшли туди, куди потрібно. Балістики розраховують орбіти двох вантажних кораблів так, щоб вони не знаходилися разом в одній зоні видимості", - сказало джерело.
За його словами, кораблі "Прогресс М-63" і "Прогресс М-62" абсолютно однакові і не забезпечені системами ідентифікації. Через це один з кораблів може прийняти команди на проведення маневрів, призначені для іншої "вантажівки", і почати їх виконувати. Це може привести до некерованого падіння на Землю кораблів, маса яких складає декілька тонн.
"Теоретично космічні кораблі можуть впасти на житлові або промислові райони, нанісши пошкодження інфраструктурі і привівши до загибелі людей. Хоча вірогідність такого розвитку подій надзвичайно мала", - підкреслив він. Крім того, є небезпека, що екіпаж МКС залишиться без тих, що знаходяться на борту "Прогресса М-63" продуктів, засобів гігієни, повітря і води, а станція без необхідного їй палива.
Перенесення дати старту космічного корабля "Прогресс М-63" відбулося на прохання НАСА у зв"язку з наміченим на вечір 7 лютого запуском з мису Канаверал (штат Флоріда, США) шаттла Atlantis.
Запуск "вантажівки" "Прогресс М-63" з космодрому Байконур (Казахстан) за допомогою ракети-носія "СОЮЗ-У" планується здійснити 5 лютого в 16.03. Його стиковка з МКС призначена на 7 лютого в 17.33.
Вантажний корабель "Прогрес М-62", відчаливши 4 лютого від МКС, 14 діб знаходитиметься на орбіті Землі. З його допомогою учені планують провести ряд наукових експериментів, повідомляє "Інтерфакс".
Коментарі