понеділок, 17 травня 2010 09:44

"Південний потік" несе загрозу екології Чорного моря

"Південний потік" несе загрозу екології Чорного моря

Російські екологи заявляють про можливість завдання збитку екології Чорного моря і Краснодарського краю у зв'язку з початком прокладки газопроводу "Південний потік".

Про це повідомив член ради Міжрегіональної природоохоронної і правозахисної громадської організації "Екологічна вахта по Північному Кавказу" Фурен Газарян напередодні громадських слухань щодо морської частини газопроводу "Південний потік", які мають відбутися 17-18 травня в Геленджику та Анапі.

Зокрема, Газарян зазначив, що магістральний газопровід "Південний потік", призначений для експорту російського газу до Європи по дну Чорного моря, - це "черговий великомасштабний екологічно небезпечний проект, який планується реалізувати в Краснодарському краї".

Він повідомив, що на громадські слухання винесено матеріали техніко-економічного обґрунтування проекту морської частини газогону, розроблені ВАТ "Гіпроспецгаз" на замовлення ВАТ "Газпром". Сухопутна частина проекту обговорюватися не буде, хоча саме з нею пов'язані найбільш значущі екологічні та соціальні проблеми при його реалізації, вважають екологи.

Проект передбачає два альтернативні варіанти розміщення морської частини газопроводу. Згідно з першим, передбачається, що газопровід виходитиме на берег в районі селища Архипо-Осипівка (місто-курорт Геленджик) на трасу існуючого газопроводу "Блакитний Потік", згідно з другим - поблизу селища Варварівка (місто-курорт Анапа), повідомив експерт.

На думку члена ради "Екологічної вахти по Північному Кавказу", варіант з виходом траси на берег на південь від Анапи потребує прокладки абсолютно нової траси на значній ділянці передгір"я, що спричинить за собою вирубку лісів, нові перетини річок і плавневих ділянок. При будівництві може також постраждати Утришський заповідник і рекреаційний потенціал курорту Анапа.

Екологи стверджують, що "Анапський" варіант неприйнятний також через те, що морська частина газопроводу пройде через морську акваторію "Анапська банка", що особливо охороняється і яка є однією з найбільш цінних в російських водах Чорного моря.

Варіант "Архипо-Осипівка" теж несе проблеми, оскільки будівництва газопроводу і нової компресорної станції зачеплять пам'ятник природи "Урочище сосни кримської "Архипо-Осипівське". В результаті постраждають житла видів тварин, які охороняються, і рослин, підкреслив він.

На думку екологів, з природоохоронної точки зору переважає варіант, що передбачає вихід газопроводу на берег в районі Архипо-Осипфвки і прокладку сухопутної частини "Південного потоку" паралельно "Блакитному потоку", з мінімальним розширенням смуги відведення.

"Передбачити наслідки будівництва "Південного потоку" поки складно. Але є підстави вважати, що вони навряд чи відрізнятимуться від того екологічного беззаконня, яке влаштував "Газпром" при будівництві "Блакитного потоку", - підкреслив Газарян.

Вони нагадав, що в 2001 році цей трубопровід розрізав навпіл унікальний пам'ятник природи "Урочище сосни кримської "Архипо-Осипівське", при цьому були знищені тисячі видів дерев, занесених до Червоної книги. Не зважаючи на протести "зелених", тоді "Газпром" відмовився змінити трасу газопроводу, пообіцявши, що компенсує завдані збитки. Проте й досі компанія так і не виконала цих обіцянок. Не веде вона і обіцяного моніторингу рослинного і тваринного світу на "Блакитному Потоці". Наразі траса "Блакитного Потоку" і технологічні дороги до неї використовуються для кримінальних вирубок лісу, не зважаючи на їхню нібито сувору охорону службою безпеки газопроводу.

"В цілому, "Газпром" зарекомендував себе в Краснодарському краї як одна з найбільш екологічно небезпечних і недружніх для громадськості компаній", - заявив Газарян.

УНІАН

Зараз ви читаєте новину «"Південний потік" несе загрозу екології Чорного моря». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути