Якщо оцінювати роботу нової влади, виникають змішані відчуття.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить економіст Володимир Дубровський.
"Нарешті почали земельну реформу. Земля - не сакральна субстанція. Вона має бути товаром. У всьому модерновому світі так. Та економічної віддачі не побачимо до лібералізації ринку 2023 року. Противники реформи за цей час зможуть усвідомити, що нічого страшного не відбулося. Що ринок - це не зрада державних інтересів, не зобов'язання продавати землю, а право та можливість", - пояснює експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Діють навмання" - влада не розуміє, як вивести державу з кризи
Ухвалили ще низку прогресивних довгоочікуваних законів, каже він.
"Наприклад, щодо анбандлінгу Нафтогазу (розділення видобування газу та його транспортування. -Gazeta.ua). Вирішили проблему з паралельним імпортом. Наше суперечливе законодавство іноді трактували так, ніби закуповувати брендовий товар з-за кордону можуть тільки власники бренду та уповноважені ними оператори. Тому ціни на ті ж айфони в Україні були вищі, ніж у Європі та США. Тепер може робити будь-хто. Це добре для ринку ліків. Раніше деякі медикаменти в Україні коштували вдесятеро більше, бо ніхто не міг запропонувати альтернативу легально.
Серед поганих рішень - обов'язкове застосування касових апаратів і товарний облік для ФОП.
Закон №1210 розширює повноваження податкових інспекторів. Вони на власний розсуд можуть трактувати, чи має операція ділову мету. Чи вчинив платник податків помилку умисно, чи випадково. Це джерело свавілля. Реформа податкової служби провалилася", - додає економіст.
Повне інтерв'ю з Володимиром Дубровським читайте у журналі "Країна" від 30 квітня.
21 квітня виповнюється рік, як Володимира Зеленського обрали главою держави у другому турі президентських виборів. Його підтримали понад 73 відсотки українців.
Президент розпустив Верховну Раду. На дострокових парламентських виборах 2019 року його партія "Слуга народу" отримала більшість, а він – не бачену доти владу в країні.
Коментарі