
В Україні діє мобільний застосунок "Резерв+", який дає змогу військовозобов'язаним оновлювати свої облікові дані, зокрема номер телефону, адресу проживання та електронну пошту.
Крім того, у застосунку відображається статус військовозобов'язаного - однак не завжди коректно. Адвокат Роман Сімутін у коментарі "УНІАН" пояснив, що робити, якщо "Резерв+" показується некоректна інформація.
За його словами, частими є випадки, коли статус не оновлюється навіть після проходження ВЛК або з'являється із затримкою в кілька тижнів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Застосунок "Резерв+" не працює: що сталося
Найпоширенішою проблемою залишається статус "У розшуку".
За словами Сімутіна, трапляються ситуації, коли користувач успішно зареєструвався в додатку, отримав військово-обліковий документ, а згодом система автоматично вносить його до розшуку - через нібито несвоєчасне оновлення даних або пропущену повістку.
"Таких випадків у моїй практиці був не один десяток", - зазначив адвокат.
У разі, якщо людина оновила дані, але статус "У розшуку" залишився, виправити це дистанційно важко - без особистого візиту до ТЦК. Водночас, якщо протягом трьох місяців ТЦК не винесе постанову про притягнення до відповідальності, особа може через суд домогтися скасування цього статусу.
У застосунку "Резерв+", призначеному для призовників та військовозобов'язаних, тепер можна сплачувати штрафи за порушення мобілізаційних правил. Найближчими днями ця опція стане доступною для всіх користувачів.
У першій версії функціоналу можна буде оплатити штраф за несвоєчасне оновлення персональних даних - зокрема, після 16 липня 2024 року. У майбутньому через застосунок можна буде сплачувати й інші види адміністративних стягнень, пов'язаних із порушенням вимог мобілізації.
Коментарі