Україна може ставити питання про імпорт і транзит газу з країн Центральної Азії, передусім, Туркменістану, та від незалежних російських видобувачів.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" сказав експерт з енергетичної безпеки Михайло Гончар.
"Це те, що могло би працювати на завантаження газотранспортної системи й отримання додаткових доходів. Однак тут не працюють тільки економічні категорії. Держава не може і не має права абстрагуватися від російської агресії проти України, яка триває. На Кримському півострові, чорноморському шельфі та на Донбасі Росія відчужила видобувні та газотранспортні активи Нафтогазу. Тому позиція України має бути чітка: жодного імпорту енергоресурсів з РФ до повернення окупованих територій і майна", - наголошує експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна гіпотетично може купувати газ у незалежних російських компаній - Гончар
Коли виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко говорив про купівлю газу в незалежних російських компаній, озвучив лише ринковий підхід, каже Михайло Гончар.
"Позиція держави не може базуватися на критерії "дешевий газ". Вона має бути комплексна. Щодо газу Центральної Азії та не газпромівських видобувачів варто було б співпрацювати з Єврокомісією для формування солідарної позиції України та ЄС. Європа теж зацікавлена в появі нових постачальників на ринку, бо це збільшує конкуренцію", - додає експерт.
Повне інтерв'ю читайте в журналі "Країна" від 28 січня.
Виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко пропонує розблокувати закупівлі газу безпосередньо з Росії. Мовляв, можна купувати паливо в незалежних компаній.
Коментарі
1