За порушення правил дорожнього руху на блокпостах повістки не вручають. У більшості випадків повістка вручається для уточнення військово-облікових даних.
"Просто так вручити повістку на блокпосту, яка б означала, що людину одразу відправлять у військову частину, – неможливо. Ця повістка видається лише тоді, коли людина пройшла медогляд, коли уточнені всі дані", - розповів начальник Управління персоналу Штабу Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні на блокпостах та у метро вручають повістки - в ЗСУ розповіли, чи це законно
За його словами, чутки про те, що повістки дають на блокпостах за порушення ПДР – неправдиві. Проте людині повістку можуть дати, аби уточнила свої дані у територіальних центрах комплектування.
Горбач також наголосив, що повістка не може бути покаранням – для цього є відповідні органи, зокрема суди, які визначають відповідальність.
В Україні чоловіки призовного віку масово отримують повістки на блокпостах, у метро та інших місцях. Така практика не суперечить законодавству. Про це розповіли у пресслужбі Сухопутних військ ЗСУ.
Вручення повісток проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, незалежно від форми підпорядкування і власності. Також їх можуть видавати посадовці територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки за місцем проживання, місцем роботи, а також на вулиці, на блокпостах тощо.
Після встановлення особи видавати повістки не забороняється у будь-якому місці. У документі вказують дату та час прибуття до територіального центру для проходження медичного огляду.
Коментарі