В Україні чоловіки призовного віку масово отримують повістки на блокпостах, у метро та інших місцях.
Така практика не суперечить законодавству. Про це розповіли у пресслужбі Сухопутних військ ЗСУ виданню "РБК-Україна".
"Вручення повісток проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, незалежно від форми підпорядкування і власності", - йдеться у повідомленні.
Також їх можуть видавати посадовці територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки за місцем проживання, місцем роботи, а також на вулиці, на блокпостах тощо.
Після встановлення особи видавати повістки не забороняється у будь-якому місці. У документі вказують дату та час прибуття до територіального центру для проходження медичного огляду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні продовжили воєнний стан і мобілізацію ще на 90 днів
Втім, отримання повістки не означає, що особу мобілізують, адже є різні випадки. Здебільшого такий виклик є перевіркою облікових даних та проходженням медичного огляду для визначення придатності.
Якщо чоловік не з'явиться у визначене місце за викликом, йому загрожує штраф від 1700 до 3400 грн. Також поліцейські можуть затримувати військовозобов'язаних.
За ухилення від призову на військову службу під час мобілізації та на службу за призовом осіб з числа резервістів в особливий період загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років.
Виїзд чоловіків в Україні за кордон, можливо, скоро буде доступний. Дискусія щодо цього питання зрушилася з мертвої точки. На сьогодні в Україні кількість людського резерву перевищує наявність техніки, якою можна його озброїти. Тож про мобілізацію поки не йдеться.
Коментарі