3 лютого користувачі не змогли зайти на популярний файлообмінний сайт FS.UA, який є аналогом закритого 31 січня і частково відновленого в ніч з 2-го на 3-е лютого порталу EX.UA. На даний момент роботу відновлено.
Поки що жодних офіційних коментарів ні з боку МВС України, ні з боку власників FS.UA не надходило.Можливо, доступ до сайту тимчасово заблокований не з політичних причин.
Нагадаємо, що 31 січня був закритий сайт EX.UA, а обслуговування його домена - заблоковано. Приводом до порушення кримінальної справи за ч. 2 ст. 176 Кримінального кодексу України, що передбачає відповідальність за порушення авторського права і суміжних прав, нібито слугували звернення, що надійшли на адресу Міністерства внутрішніх справ України від офіційних представників провідних світових виробників програмного забезпечення - міжнародних корпорацій Adobe Systems Inc., Microsoft Corporation, Graphisoft Inc. і т.д., програмні продукти яких уже довгий час незаконно поширювалися через веб-сайт ЕХ.ua.
Під час обшуків в офісі і дата-центрах веб-ресурсу міліціонери нібито вилучили велику кількість комп'ютерної техніки та мережевого обладнання, в тому числі 200 серверів із загальним обсягом інформації понад 6000 терабайт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хвиля протесту "повалила" сайти КСУ та НБУ
Слідом за цим була зупинена робота популярного файлообмінного ресурсу upload.com.ua. Втім, в МВС спростували інформацію про те, що міністерство має відношення до закриття файлообмінника. Звернемо увагу, що на даний момент на сайті обмінника відбувається автоматичний перехід на ресурс Megogo.net, який пов'язують з власниками EX.ua.
У листопаді 2010 року Американська асоціація звукозапису RIAA віднесла "ЕХ.UA" до 25 найбільшим "піратським" веб-ресурсів світу. За твердженнями зазначеної міжнародної організації, на сайті немає жодного відео-або аудіофайлу, легальність поширення якого підтверджена власником авторських прав.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через EX.UA "упав" сайт Партії регіонів
Таке ж викриття недавно відбулося в США, де ФБР припинило функціонування одного з найбільших світових файлообмінників megaupload.com, за допомогою якого поширювалася контрафактна аудіовізуальна продукція і протиправний контент інших категорій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Офіційний сайт Януковича "ліг" услід за ресурсом МВС
Сайт діяв з 2005 року і займав 13-у позицію в рейтингу найбільших "піратських" інтернет-ресурсів світу.За час його існування власники сайту незаконно заробили близько 175 млн. доларів США, правовласники ж зазнали збитків, які оцінюються в понад півмільярда доларів. У цій справі ФБР видано ордери на арешт 7-ми чоловік. Трьох з них, включаючи організатора, на даний момент заарештовано в Новій Зеландії.
Коментарі
12