Національна рада реформ на першому засіданні розгляне введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток.
Про це повідомив заступник керівника виконавчого комітету реформ Олександр Ольшанський.
"Якщо говорити простими речами, це означає наступне: якщо ти реінвестуєш гроші, ти не платиш податок. Податок сплачуватиметься лише, якщо ці гроші витрачаються і виводяться дивідендами", - зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд своїми ініціативами паралізує цілу галузь економіки
Як підкреслив заступник, криза є підходящим часом для введення даного податку.
"Підприємства задекларують дуже великі збитки через карантин. Якщо ми зараз зробимо новий підрахунок, то з'ясується, що прогнози щодо податку на прибуток в 2020, 2021, а може, і в 2022 році будуть істотно переглянуті. Ми отримаємо менше податку", - наголосив він.
Ольшанський вважає, що податок буде стимулювати внутрішні інвестиції.При цьому втрат бюджету від заміни податку з урахуванням кризи не буде.
"Ми повинні витягнути себе за волосся самі з цієї кризи. В Україні достатньо людей, які можуть інвестувати, потрібно тільки дві речі: щоб вони вірили в майбутнє і щоб вони знали, що їхні інвестиції будуть захищені", - заявив заступник.
Уряд готує програму зростання мінімальної зарплати в Україні, сказав президент Володимир Зеленський. Востаннє мінімалку підвищували 1 січня 2020-го. Тоді вона зросла з 4173 до 4723 грн.
Коментарі