Щоб ушанувати жертв Голодомору, слід окремою статтею закону збільшити пенсію тим, хто народився 33-го і раніше. Тільки за те, що пережили Голодомор.
Так вважає дослідник Голодомору із Черкас Василь Пахаренко. Він вперше в Україні у 1987 році опублікував у місцевій газеті "Молодь Черкащини" статтю на тему Голодомору.
"Тут не треба мільйони, хоч на 30-50 гривень підвищити, і вони будуть щасливі і вдячні. Коли Німеччина досі виплачує гроші остарбайтерам, то це ознака, що німецький народ очистився від фашизму, зараз він розуміє свою відповідальність. Нинішня німецька влада абсолютно ніякого відношення немає до того, що зробили фашисти, але вони розуміють, що це відповідальність їхнього народу. Наша українська держава так само повинна розуміти, що вона несе відповідальність як держава за те, що її попередниця – УССР свого часу не захистила цей народ", - вважає він.
Також треба активізувати зусилля задля цілковитого визнання на міжнародному рівні Голодомору актом геноциду.
"В Україні має відбутися усенародний судовий процес над комуністичною ідеологією як людиноненависницькою. Наслідком цього суду стане юридична заборона комуністичної ідеології і відповідно комуністичних партій будь-якого штибу – так, як це зробили з фашистськими партіями та ідеологією в Італії та Німеччині. Сьогодні це складно для України, але рано чи пізно це треба буде зробити", - вважає Пахаренко.
Дату вшанування жертв Голодомору слід перенести з осені на весну.
"Я не знаю, в кого виникла ідея восени вшановувати пам'ять, тим паче такої глибокої осені. Осінню 1932-го року вже починався голод, але він не був таким жахливим. Уже й перші смерті були, але ще не такі масові. Люди переживали ще переднівок. Найстрашніший голод розгорівся навесні 33-го. З'явилася перша зелень, яку почали їсти і вмирати. Тому я б робив вшанування навесні. Можливо, якось прив'язавши до Великодня, до поминальних днів", - вважає дослідник.
Коментарі
32