середа, 03 липня 2013 16:14

"Парадокс - соцдопомогу обкладають податком" - експерт про оподаткування коштів на дитину

"Парадокс - соцдопомогу обкладають податком" - експерт про оподаткування коштів на дитину
На думку експерта, за рахунок дітей намагаються закрити дірки у бюджеті. Фото: xn--80a8aq.in.ua

В Україні стає все більше пенсіонерів, збільшується навантаження на працюючих, тому держава шукає всі можливі методи для наповнення Пенсійного фонду.

Про це заявила 58-річна Олена Шевченко, кандидат економічних наук, коментуючи Gazeta.ua набуття чинності закону №231, згідно з яким із 1-го липня із допомоги, яку надають підприємства жінкам у зв'язку з вагітністю та пологами, буде зніматися 2% внеску до Пенсійного фонду. Підприємство при цьому теж повинно буде сплачувати 33,2% від цієї суми у Пенсійний фонд.

"Цього однозначно не варто було робити. У нашій країні парадоксальна ситуація - навіть благодійність і допомоги обкладаються податками. Допомога при пологах не така вже й велика, а якщо її ще й обкладатимуть податками, то важко буде родинам із малими дітьми", - вважає Шевченко.

"Завжди, коли вводяться якісь додаткові збори - це пошук джерел закрити дірки у бюджеті. Але ця ініціатива зменшить ефективність соціальної політики та соціального захисту", - переконана економіст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Податок на благодійність треба скасувати

На її думку, замість такої ініціативи, краще було б запровадити прогресивне оподаткування, залежно від рівня доходу кожної особи.

"У нас зараз фіксований податок на доходи фізичних осіб, а прогресивний є найбільш ефективним і найрозповсюдженішим у світі. Пенсійний фонд у нас хронічно дефіцитний. Це заважає запровадженню другого рівня пенсійної системи. З іншого боку, якби цей рівень запровадили - зменшили б навантаження на працюючих, і можна було б проблему дефіциту швидше вирішити. Але тут замкнене коло, бо бездефіцитний пенсійний фонд - умова запровадження другого рівня", - журиться експерт.

Як повідомляє Кабінет міністрів, цей закон потрібен для того, щоб урегулювати питання щодо зарахування до страхового стажу часу перебування осіб у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами. Тобто завдяки сплаті внесків із допомоги весь період декретної відпустки буде зараховуватися до стажу.

Нагадаємо, допомога у зв'язку з вагітністю та пологами виплачується підприємством, на якому працює жінка, за період 70 днів до і 56 днів після пологів у розмірі 100% середньомісячного її доходу, але не менше, ніж 25% від прожиткового мінімуму. Далі, до досягнення дитиною 3 років, допомогу виплачує Фонд соціального страхування за відповідною заявою.

Зараз ви читаєте новину «"Парадокс - соцдопомогу обкладають податком" - експерт про оподаткування коштів на дитину». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

22

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути