Історію з весіллям Дмитра Пєскова можна назвати перевіркою на вшивість російського суспільства - чи захоче воно знати, на які "шиши" проводиться це весілля і чи готові громадяни Росії запитати у владі - чи не на наші податки? Про це пише професор Державного університету Ілії Олег Панфілов у своєму блозі, повідомляє Новое время.
Він зазначає, що російське суспільство промовчало.
"Більше того, суспільство було в захопленні: в численних коментарях можна було прочитати про те, що тільки заздрісники зводять наклеп на красиву пару, що, мовляв, не ваша справа влазити в приватне життя. Російське суспільство своїм походженням і складеним майже за сто років менталітетом просто не хоче розуміти, що державний чиновник не може бути приватною особою, якщо мова йде про несумірні з його зарплатою витрати. Чиновник, як кажуть експерти в області законодавства про державну службу, - не "священна корова". Якщо чиновника не контролювати, то рано чи пізно він може стати корупціонером", - зазначив автор.
На його думку, не захотіли пересічні росіяни знати правду і про годинник Пєскова.
"Пєсков заявив, що це весільний подарунок нареченої, яка охоче підтвердила, хоча ще в липні в програмі "Все буде добре" на каналі "Росія-1" Тетяна Навка скаржилася на фінансові труднощі. Все зіпсувала дочка Пєскова від першого шлюбу, яка опублікувала фотографію річної давнини, де на руці Пєскова вже був той самий "весільний" годинник.
Що далі? А нічого. Путіну вдалося відновити радянське суспільство - мовчазне, покірливе і безвольне. Суспільство без знань законів і небажання ці закони знати. У Росії вже майже немає ЗМІ, які змогли б розповісти про корупцію, є "кватирки" для видимості свободи слова", - вважає Панфілов.
"Завдання росіян - захоплюватися владою, любити Путіна і ненавидіти його ворогів, - продовжує він. - Путін зітхне полегшено і подумає - "хороші ми скрєпи придумали". Посміхнуться і Пєсков з Навкою, їм так легко вдалося обдурити росіян, велика частина яких в захваті від обману і щиро бажає щастя і здоров'я молодятам. І чиновники не підведуть, дорогі росіяни, вони вас ще не раз обдурять, чекайте".




















Коментарі
1