Пандемія має дати поштовх для реформ. І не тільки у медичній системі.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів філософ Євген Бистрицький.
"Реформування потребує адміністративна вертикаль влади. В умовах карантину не всі регіони адекватно реагують на сигнали з Києва. Більше того, приклад депутата Тищенка показав, що треба налагодити й адміністрування власної фракції. Рихлість відчувається на усіх рівнях. Це пов'язано, зокрема, з тим, що чиновники надто швидко змінюються. Це помилка. Мовляв, звільнятимуть міністрів, поки не отримають ідеальний уряд. Замість цього уряд стає ситуативним", - пояснює експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На фоні епідемії влада може відмовитись від питання війни та миру – філософ
За його словами, зараз потрібна стабілізація та системність.
"Це напряму залежить від Зеленського. Чи має він бачення та політичну волю для цих реформ? Мені подобається приклад керування канцлером Німеччини пані Ангелою Меркель. Вона створює умови, платформу для дискусії. Задає планку, проте не намагається щось одноосібно чи авторитарно просувати. На рівні обговорень під її керівництвом виробляється спільна позиція. Це прояв справжнього демократичного лідерства", - додає філософ.
Повне інтерв'ю з Євгеном Бистрицьким читайте у журналі "Країна".
З 11 травня послабили карантинні обмеження. Зокрема дозволили прогулянки у парках, роботу салонів краси, терас закладів громадського харчування.
Коментарі