Епідемія створює велику кількість ризиків для України. У першу чергу - економічних.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів філософ Євген Бистрицький.
"Останній рік перебуваємо у стані економічного спаду та у небезпеці фінансової кризи. Вони дуже посилились під час обмежень пандемії. Потрібні рішучі дії, щоб якомога швидше відновити економічні зв'язки, зовнішній і внутрішній ринки. Ще один ризик пов'язаний із системою охорони здоров'я. Пандемія висвітлила її найслабші місця. Їх треба моментально виправляти. Вірус не відступить зараз, ітиме хвилями. Восени та взимку побачимо загострення. Є ризик, що влада не вивчить уроки, сподіваючись, що пандемія сама мине", - вважає експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада використовує карантинні обмеження для власного зиску
На його думку, найбільша небезпека епідемії в морально-ідейному плані.
"Влада може відмовитись від пріоритетності питання війни та миру. Не знаємо, що відбувається з переговорами в Мінську. Що буде з консультативною радою, куди хотіли долучити представників окупованих територій, легалізувавши їх.
Пандемія не повинна зупинити реформи. Вона виявила нестачу лідерських якостей у владі. Влада відверто слабка. Слуга не є лідером за визначенням. Верхівка не може впевнено вести за собою суспільство, не вміє якісно адмініструвати кризу. Криза пандемії зробила слабкість влади, по вертикалі зокрема, наочною. Як наслідок вони не можуть пояснити людям свої дії. Почалось протистояння центральної і місцевої влади", - додає філософ.
Повне інтерв'ю з Євгеном Бистрицьким читайте у журналі "Країна".
Росія звинуватила Україну у спробі зриву відеоконференції Контактної групи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.
Коментарі