Ексклюзиви
субота, 14 жовтня 2023 05:50

Відкладіть справи на потім, щоб не вскочити у халепу: заборони дня, які варті уваги

Відкладіть справи на потім, щоб не вскочити у халепу: заборони дня, які варті уваги
14 жовтня жінкам працювати заборонено Фото: pinterest

14 жовтня за новим церковним календарем віряни вшановують мучеників Назарія, Гервасія і Протасія та мучениці Параскеви Сербської.

Назарій народився в Римі і походив зі знатної та заможної родини. Їхніх батьків хрестив апостол Петро, а самого Назарія - перший римський єпископ Лін. Ще юним Назарій вирішив присвятити життя служінню Христу і багатьох язичників навернув до християнства.

У Медіолані (нині Мілан) він познайомився з близнюками Протасієм і Гервасієм, які тоді були в темниці. Близнюки були відомі як чудотворці.

Назарій вирішив підтримати їх. За це його побили і вигнали з міста. Проповідник вирушив до Галлії, у місто Сім'є. Там він навернув до християнства чимало язичників і хрестив сина християнки - Келсія, який згодом став його учнем і сподвижником. Разом вони й постраждали за віру: їх схопили й піддали тортурам, кинули на поталу диким звірам і намагалися втопити в морі. Але мученики дивом залишалися неушкодженими. Вражені побаченим воїни самі прийняли християнство і відпустили Назарія і Келсія. Вони знову опинилися в Медіолані - хотіли відвідати Гервасія і Протасія. Але імператор Нерон, дізнавшись про це, наказав усіх стратити.

Преподобна Параскева (Петка Сербська) жила в XI столітті. Вона була родом із заможної родини, її батьки були християнами. Параскева з малих років слідувала християнському життю. Відомо, що якось на церковній службі вона почула слова Христа з Євангелія від Матвія: ""Якщо хто хоче піти за Мною, відкинься від себе і візьми хрест свій, і йди за Мною". Параскева стала допомагати бідним, а після смерті батьків, роздавши майно, разом із братом Євфимієм прийняла чернецтво. Після дівчина пішла в Йорданську пустелю, де прожила до глибокої старості, харчуючись ягодами і рослинами. За два роки до її смерті до неї з'явився ангел і велів їй повернутися в рідні місця - так вона і зробила.

Прикмети

дощ із ранку - завтра буде гарна погода;

тепла і сонячна погода - осінь буде затяжною;

сніг випав - Різдво буде без снігу;

північний вітер - до холодної зими, південний - до м'якої.

Що не можна робити

готувати, прати, шити, вишивати, прасувати, робити прибирання - до неприємностей;

турбувати землю - копати, садити тощо;

голосно сміятися і веселитися - до нещасть;

вирушати в далеку дорогу - можуть чекати невдачі.

Заборони на роботу стосуються особливо жінок - цей день потрібно присвятити молитвам святій і самій собі, а всі жіночі клопоти слід відкласти на потім.

Що можна робити

Цього дня варто піти в храм і помолитися святим. Святу Параскеву, яка все життя провела в поневіряннях, вважають покровителькою жінок. Тому 14 жовтня жінкам належить відпочивати.

Параскеві моляться про зцілення ран, хвороб і про захист від пристрастей. До преподобної, як і до Богородиці на Покрову, звертаються дівчата і жінки з проханнями про заміжжя, гарного нареченого, щасливе сімейне життя і про зцілення жіночих хвороб, зубного, головного болю, лихоманки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Батьківські суботи: коли поминають померлих родичів за новим церковним календарем

Добре цього дня допомогти жебракам, поділитися їжею, дати речі, нагодувати бездомних тварин. Також усіх, хто переступав поріг будинку, слід погодувати. 14 жовтня потрібно приготувати пшеничну кашу з маслом - ця страва символізує удачу.

14 жовтня за старим стилем вшановують Покрову Пресвятої Богородиці. Цьогоріч це важливе релігійне свято перенесли на 13 днів раніше у зв'язку із календарною реформою ПЦУ.

Ще з давніх часів у народі існують заборони у свято Покрови, яких у народі суворо дотримувалися.

Ключова з них - у це свято забороняється займатися важкою фізичною працею. Зокрема, жінкам не можна прибирати, прати, шити та навіть вишивати, а чоловікам - займатися будь-чим по господарству.

Зараз ви читаєте новину «Відкладіть справи на потім, щоб не вскочити у халепу: заборони дня, які варті уваги». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути