Українська армія увійшла до п'ятірки найпотужніших у Європі.
У Європі ЗСУ поступаються лише Великій Британії, Італії та Франції. Про це свідчить рейтинг міжнародної компанії Global Firepower, що кожного року складає перелік кращих армій світу.
"Українська військова міць зміцнюється фінансовою та матеріальною підтримкою західних союзників, зокрема Сполучених Штатів. У лютому 2024 року минає два криваві роки від початку російсько-української війни", - зазначено в огляді.
Зокрема, у світовий список потрапили 145 держав. Очолює його армія Сполучених Штатів Америки з індексом 0,0699, а останнє місце посідає Бутан (6,3704). Ідеальним показником вважається індекс 0,0000.
Росія (0,0702) розташована на другому місці, а Китай (0,0706) - на третьому.
У десятку лідерів потрапили Індія (0,1023), Південна Корея (0,1416), Велика Британія (0.1443), Японія (0,1601), Туреччина (0,1697), Пакистан (0,1711) та Італія (0,1863).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Третина молодих британців не пішли би воювати, якби на них напали
У 2022 році ЗСУ обіймали 22 сходинку в рейтингу 145 країн, торік були на 15 місці, а цього року - на 18. Україну в рейтингу "оточують" Ізраїль на 17 місці та Німеччина на 19 сходинці.
У Європі українська армія поступається лише Великій Британії, Італії та Франції.
За даними аналітиків Global Firepower, українська армія входить до списку тих, які перебувають "на підйомі". Так само як Збройні сили Німеччини, Швеції, Польщі, Чехії та низки інших країн.
Серед країн Балтії зниження військового потенціалу аналітики бачать в Латвії, тоді як Литва і Естонія продовжують нарощувати власну військову міць.
За останні місяці українська армія неодноразово успішно атакувала морськими дронами Чорноморський флот РФ.
Але в міру того, як російський флот стає все кращим в протидії їм, ця перевага знаходиться під загрозою. Як пише Naval News, тепер Україна прагне ввести в бій цілу армію підводних дронів, щоб домінувати в Чорному морі.
Згідно з матеріалами видання, українська сторона збирається використовувати проект під назвою FURY ("перший український роботизований флот") для розгортання підводних дронів, які зможуть атакувати кораблі російського Чорноморського флоту.
Коментарі