Ексклюзиви
неділя, 25 серпня 2024 20:30

"Обов'язково оформляємо страховки, бо в дорозі все може статися" - як змінився характер поїздки за кордон під час війни
Спецпроєкт
13

Під час повномасштабної війни змінився характер поїздки за кордон. Тепер це переважно виснажлива дорога, очікування на кордоні, переживання, що не встигнеш на літак або наступний потяг. Також змінилася мета поїздок - тепер їдуть переважно не відпочивати, а у волонтерських справах, на навчання, лікування, провідати рідних, які евакуювалися за кордон.

У спецпроєкті Gazeta.ua та страхових компаній ІНГО та ОРАНТА розкажемо, як зробити подорож за кордон безпечною, про плюси страхування і від яких проблем воно захистить.

Автор: Pixabay
  Основна мета поїздок українців за кордон - у волонтерських справах, на навчання, лікування, провідати рідних, які евакуювалися за кордон
Основна мета поїздок українців за кордон - у волонтерських справах, на навчання, лікування, провідати рідних, які евакуювалися за кордон

Через довгу перевірку запізнилася на посадку на одну хвилину

Оксана Слободяна, голова громадської організації "Медичний Рух "Будь Як Ніна", часто їздить у закордонні відрядження. Цього року була в Тулузі, Парижі, Берліні. На заходах, куди її запрошують, розповідає про війну в Україні, наслідки бойових дій. Просить міжнародних партнерів допомагати фронту, медикам.

Автор: з особистого архіву Оксани Слободяни
  Оксана Слободяна часто їздить у закордонні відрядження. Розповідає про війну в Україні, наслідки бойових дій
Оксана Слободяна часто їздить у закордонні відрядження. Розповідає про війну в Україні, наслідки бойових дій

– Одна поїздка не схожа на іншу, тому завчасно треба все продумати. Першочергово перевіряю, чи в порядку документи - закордонний паспорт, страховка, запрошення на захід, куди їду. Інколи на кордоні не обходиться без сюрпризів. У Берлін їхали машиною, то нас на польському боці забрали на рентген - довелося трохи постояти на ямі. Того дня до Німеччини не потрапили, зупинилися на ночівлю у Варшаві.

Щоб дістатися Тулузи, спочатку їхала автобусом до Польщі. Звідти - літаком з пересадкою в Парижі. Туди долетіли щасливо, а повернення додому не обійшлося без несподіванок. Перед вильотом дізналася, що мій рейс із Тулузи скасували через страйк. Зранку наступного дня виїхала потягом, аби встигнути на літак із Парижа до Варшави. Через довгу перевірку запізнилася на посадку на одну хвилину. Довелося ніч провести в Парижі.

До речі, у Франції почула, що перед поїздкою треба добре вивчити питання страховки, адже там не з усіма українськими страховими працюють. І часто трапляється таке, що людина пролікувалася - сподівається, що їй усі витрати покриває страхова. Повертається додому, а там на неї чекає чималий рахунок з лікарні.

Не хотіли відпускати. Мовляв, а хто воювати буде

Військовий Олексій Пинда їздив у Німеччину, аби провідати свою хвору матір. Місяць витратив на підготовку до поїздки.

Автор: Держприкордонслужба
  У рапорті про відпустку військовий має чітко вказати: куди їде, яким видом транспорту, через який кордон
У рапорті про відпустку військовий має чітко вказати: куди їде, яким видом транспорту, через який кордон

– До війни з мамою мешкали у Маріуполі Донецької області. 2022 року мене мобілізували, а мама виїхала до Івано-Франківська. Там прожила недовго, евакуаційним автобусом доїхала до німецького Фрайбурга. Чесно кажучи, раніше ми жодного разу не були в Європі. Мама й закордонного паспорта не мала. Кордон вона перетнула з українськими документами. У мене закордонний паспорт був, бо з нареченою планували поїхати в Прагу. Поки що це тільки мрія.

У Німеччині мама дізналася, що в неї онкологія. Лікарі кажуть, що через стрес хвороба почала прогресувати. Мама деякий час мені не зізнавалася, не хотіла засмучувати. Сподівалася, що зможе приїхати в Україну, побачимося. Але лікарі заборонили їй переривати лікування. Довелося розповісти про діагноз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зростуть страхові виплати при ДТП

Я одразу звернувся до командира з рапортом про відпустку. Спочатку не хотіли відпускати. Мовляв, а хто воювати буде. Мама вислала виписки з лікарні - тоді командир дозволив. У рапорті військовий має чітко вказати: куди їде, яким видом транспорту, через який кордон. Квитки я купував через інтернет, їхні копії додавав до рапорту. Коли отримав витяг із наказу про поїздку за кордон та відпускний квиток, зітхнув із полегшенням.

На кордоні мене довго перевіряли - кудись телефонували, по базах пробивали, до начальника зміни кликали. Але таки пропустили. З одним пасажиром в автобусі познайомився, обмінялися контактами. Він - батько трьох дітей, але його не пропустили. Наступного дня мені писав, що через піший перехід вдалося перетнути кордон.

Відпустка моя тривала 15 днів. З мамою провів лише тиждень. Решту днів витратив на дорогу, підготовку документів.

У чоловіка просили доказ, що оновив дані у військкоматі

Галина Цвігун із міста Гайсин Вінницької області разом із чоловіком Сергієм торік їздили на весілля доньки Тіни до Польщі. Та вісім років живе в польському Вроцлаві. Цього року подружжя вдруге вирушило до Польщі, щоб провідати молоду сім'ю.

Автор: з особистого архіву Галини Цвігун
  Галина Цвігун із чоловіком їздили на весілля доньки до Польщі
Галина Цвігун із чоловіком їздили на весілля доньки до Польщі

– Чоловіку 53 роки, має інвалідність третьої групи. Вік такий, що за кордон могли й не випустити. Перед поїздкою зателефонували на інфолінію у прикордонну службу. Запитали, чи його пропустять і що для цього потрібно. Там сказали, що має бути посвідчення про інвалідність у паперовій формі, страховка, військовий квиток. А вже цього року просили ще й доказ, що він оновив дані у військкоматі.

До Вроцлава їхали прямим автобусом з Вінниці. У пункті пропуску Краківець-Корчова чекали в черзі на кордоні п'ять годин. Це ще небагато - знайомі їхали, то стояли по 10-15 годин. Про страховку під час перевірки на кордоні не питали. Але цим не варто нехтувати, бо все залежить від зміни. До того ж за кордоном медицина інша, ніж в Україні. Якщо немає страховки, а раптом захворієш, то буде дуже важко. Наша знайома потрапила у польський шпиталь, заплатила 500 злотих – більш як 5 тисяч гривень. Донька каже, що інколи українці після лікування отримують рахунки й по 2000-3000 злотих.

До поїздки починаємо готуватися за два місяці

Уляна Флишко, голова благодійного фонду "Здійснити мрію", організовує поїздки для оздоровлення дітей військовослужбовців. Вони вже побували у Швейцарії, Польщі, Литві.

Автор: з особистого архіву Уляни Флишко
  Благодійний фонд “Здійснити мрію” організовує поїздки для оздоровлення дітей військовослужбовців
Благодійний фонд “Здійснити мрію” організовує поїздки для оздоровлення дітей військовослужбовців

– Беру дітей з різних регіонів, але найчастіше з тих, де щодня вибухи, - Херсонської, Харківської, Донецької областей. Діти звикають до звуків ракет, вибухів - для них це стає нормою. Хочу їм показати, що є спокійне життя, якого ми всі прагнемо. Також блекаути спотворюють нормальне життя. Дітям потрібно хоча б час від часу потрапляти в мирне середовище, аби відійти від стану постійної тривоги.

Мама повинна в нотаріуса скласти довіреність на супровід дитини в іншу країну

До поїздки починаємо готуватися за два місяці. Інколи доводиться допомагати оформити закордонні паспорти. Ближче до поїздки робимо довіреність. Якщо батько дитини загинув, має бути свідоцтво про смерть. Мама повинна в нотаріуса скласти довіреність на супровід дитини в іншу країну. Якщо батько живий, але не має можливості піти до нотаріуса, мама звертається по довідку до опікунської ради. Була ситуація: мама зробила довіреність, мала піти в соцслужбу по довідку, бо батько воює. Перед самим виїздом з'ясувалося, що такої довідки нема. Я останнього дня видзвонювала тата, він перебуває на Харківщині. Йому вдалося відпроситися в командира і знайти нотаріуса. Отримали лише копію довіреності. На кордоні виникло питання, то я ходила до начальника зміни, роз'яснювала ситуацію, дзвонила до тата дитини.

Інколи перед поїздкою доводиться писати листи у прикордонну службу. Коли їдемо до Польщі, а звідти в іншу країну летимо літаком, прошу, щоб на кордоні пропускали поза чергою, щоб вписатись у графік. На кожну подорож обов'язково оформляємо страховки. Розуміємо, що веземо дітей, а в дорозі все може статися.

Усе, що потрібно знати про страхування під час поїздки за кордон

Купуючи страхові поліси для поїздки за кордон, ретельно обирайте страхову компанію. Від вашого вибору залежить, чи отримаєте ви підтримку та допомогу в разі проблем під час подорожі.

Автор: Pixabay
  Клієнти надійних страхових компаній почуваються в безпеці і знають, що в будь-який час зможуть отримати допомогу
Клієнти надійних страхових компаній почуваються в безпеці і знають, що в будь-який час зможуть отримати допомогу

"На жаль, коли українці збираються в закордонну поїздку, то не завжди відповідально ставляться до страхування. І коли в чужій країні з ними трапляються неприємності, люди опиняються сам на сам із цими проблемами. Натомість клієнти надійних страхових компаній почуваються в безпеці і знають, що в будь-який час зможуть отримати допомогу", - кажуть фахівці страхової компанії ІНГО.

Швидкі виплати давали змогу рятувати здоров'я та навіть життя застрахованих

У страховій компанії ОРАНТА запевнили, що побоювання мають лише люди, яким ніколи не доводилося особисто користуватися допомогою страховика за кордоном.

"Ми маємо багато випадків, в яких лише активна підтримка страхової компанії та її швидкі виплати давали змогу рятувати здоров'я та навіть життя застрахованих", - зазначили в ОРАНТІ.

Наприклад, під час перебування в Барселоні клієнтку ОРАНТИ терміново доправили до лікарні з важким перебігом COVID-19 та гострим інфарктом міокарда. Через критичний стан її підключили до ШВЛ. Команда страхової забезпечила фінансові гарантії для госпіталізації. Стан пацієнтки вдалося стабілізувати. Компанія покрила всі витрати на лікування - майже €26 000.

У травні 2024-го клієнтка компанії ІНГО другого дня перебування в Об'єднаних Арабських Еміратах відчула нездужання. Вісім днів вона провела в лікарні з пневмонією, задишкою та гіпоксемією. Після виписки пацієнтка продовжила лікування амбулаторно. Їй призначили курс антибіотиків та інгаляцій на п'ять днів. Діагноз змінився на гострий бронхіт. Увесь цей час страхова дбала про свою клієнтку: організовувала консультації з лікарями, забезпечувала оперативні медичні втручання та вирішувала фінансові питання. Витрати на лікування становили €12 117, які в повному обсязі сплатила страхова компанія ІНГО.

Автор: Pixabay
  Страхування тих, хто подорожує за кордон, насамперед призначене для гарантій медичної допомоги
Страхування тих, хто подорожує за кордон, насамперед призначене для гарантій медичної допомоги

Спеціалісти зазначають, що страхування тих, хто подорожує за кордон, насамперед призначене для гарантій медичної допомоги. Якщо у вас є поліс із якісним покриттям, ви завжди можете розраховувати на невідкладну допомогу, ліки, медичну евакуацію, репатріацію та навіть невідкладну стоматологію. Страхова компанія не лише оплатить за вас усі ці послуги, а й організує їх. Зокрема, візити до лікаря, аналізи, госпіталізацію та оперативні втручання. Якщо програма страхування передбачає покриття від нещасного випадку і він стався, то після повернення додому можна буде отримати ще й додаткову грошову виплату.

Страхові програми включають також евакуацію в разі серйозних медичних проблем. Якщо знадобиться термінове транспортування до лікарні або повернення додому через серйозне захворювання чи травму, страхова компанія його організує та покриє витрати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як діяти, якщо потрапили у ДТП - пояснення патрульної поліції

Деякі страхові поліси також дають змогу користуватися телемедициною. Наприклад, в ІНГО та ОРАНТІ застраховані особи можуть отримувати онлайн-консультації українських лікарів. Це зручно, коли захворювання незначне й людина не потребує безпосереднього огляду лікаря. Також такі дистанційні консультації дають змогу уникати черг до деяких спеціалістів.

"Тому побоювання застрахованих у нас людей про те, що можуть захворіти за кордоном і їм доведеться самостійно оплачувати рахунки за лікування, є даремними", - зазначають у страхових компаніях.

Знову ж таки під час дороги та перебування в іншій країні, крім травм чи захворювання, можуть скластися й інші непередбачувані обставини. Як-от, наприклад, у жінки скасували виліт. А страхування передбачає захист у різних прикрих випадках.

Автор: Pixabay
  Застрахована людина отримає допомогу в разі затримки або скасування рейсу
Застрахована людина отримає допомогу в разі затримки або скасування рейсу

Зокрема, застрахована людина отримає допомогу в разі затримки або скасування рейсу. Страхова компенсує витрати на додаткове проживання, харчування. Якщо виникнуть проблеми з багажем - його загублять, пошкодять чи вкрадуть, - страхова компанія компенсує придбання найнеобхідніших речей. Також можливе відшкодування коштів за втрачені валізи або пошкоджені речі. Страхова допоможе також у разі втрати або крадіжки документів. Наприклад, якщо потрібно буде отримати довідку консульства на виїзд із країни тимчасового перебування чи поновити документи (закордонний паспорт, проїзний документ дитини, посвідчення водія, свідоцтво, що посвідчує реєстрацію транспортного засобу), ОРАНТА відшкодує витрати в межах $200.

Розширена страхова програма зазвичай включає покриття відповідальності перед третіми особами. Наприклад, дитина випадково розбила дорогий сувенір у магазині або турист ненароком пошкодить чужий автомобіль. Іще один вид захисту за кордоном - юридична допомога в разі виникнення конфліктів з місцевими законами або потреби в консультації юриста. ОРАНТА в такому випадку бере на себе витрати застрахованого на адвокатів на суму до €1000.

До того ж, якщо подорожуєш на власному авто, знадобиться "Зелена картка" - вона є обов'язковою умовою для перетину кордону автомобілем. Забезпечує фінансовий захист у разі ДТП. Без цього документа можуть оштрафувати на значну суму або взагалі не пустять до іншої країни.

Автор: Pixabay
  Страхування житла - абсолютно нова опція. Страховий поліс не захистить від усіх небезпек, проте страхова компанія відшкодує всі збитки, передбачені договором страхування
Страхування житла - абсолютно нова опція. Страховий поліс не захистить від усіх небезпек, проте страхова компанія відшкодує всі збитки, передбачені договором страхування

Також варто замислитись, на кого ви залишите свою квартиру на час вашої відсутності.

Тому в ІНГО вирішили по-новому підійти до ідеї страхування під час поїздки за кордон. У компанії розробили нову страхову пропозицію "Безпечна подорож 360". Купуючи таку страховку, ви отримуєте в одному пакеті цілий набір різних страхових послуг: медичне страхування на час подорожі, страхування автомобіля для виїзду за кордон ("Зелена картка") та страховку житла та відповідальності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Страхова компанія "ІНГО" почала страхувати квартири від воєнних ризиків

Якщо з медичним страхуванням та "Зеленою карткою" вже все зрозуміло, то страхування житла - абсолютно нова опція. Під час вашої відсутності та в умовах воєнного стану воно набуває нового значення, адже ризики загрози зростають. Оселя може постраждати від воєнних дій, пожежі, вибуху газу, стихійного лиха або злочинців. Звісно, страховий поліс не захистить від усіх небезпек, проте дасть змогу бути спокійним - у разі перелічених проблем страхова компанія відшкодує всі збитки, передбачені договором страхування. Навіть витрати на відновлення документів та тимчасове проживання компенсують у межах певних лімітів. Покриття відповідальності перед сусідами теж входить до полісу. Це означає, що в разі пошкодження майна або здоров'я сусідів під час вашої відсутності страхова компанія сплатить збитки за вас.

Часто люди запитують, які відмінності між дешевшим та дорожчим полісом. Насправді на вартість страховки впливає багато факторів: тривалість поїздки, вік того, хто подорожує, стан здоров'я членів родини, вид відпочинку.

Чим довше людина планує перебувати за кордоном, тим дорожчою буде страховка. Також вартість полісу залежить від країни. Наприклад, поїздка до Великої Британії обійдеться дорожче, ніж до Польщі чи Румунії. Адже вартість медичних послуг у цих країнах відрізняється.

Автор: Pixabay
  Вартість страхового полісу залежить від країни
Вартість страхового полісу залежить від країни

Для студентів страховка зазвичай дешевша, ніж для старших людей. Бо молоді люди мають менше ризиків виникнення проблем зі здоров'ям. Якщо в когось є хронічні захворювання або серйозні проблеми зі здоров'ям, то страховка теж буде дорожчою. Враховують також, чи планує людина займатися активними видами спорту - наприклад, дайвінгом, альпінізмом тощо. Активний відпочинок завжди пов'язаний із підвищеним ризиком травм.

Варто пам'ятати: тільки-но вартість сплачених послуг дорівнює обраній страховій сумі, припиняються подальша допомога та виплати. Тому фахівці радять обирати страхування на великі суми, щоб мати максимальний захист під час поїздки за кордон.

Придбати поліс тих, хто подорожує за кордон, можна дистанційно в обох компаніях - ІНГО та ОРАНТА - та отримати на пошту його електронний формат. Безпосередню підтримку 24/7 за кордоном забезпечують найкращі асистувальні компанії, які повністю організовують процес допомоги та оплати за дорученням страхових компаній. Для зв'язку застрахованих постійно працюють чат-боти у Telegram, Viber та WhatsApp. Усі контакти вказані безпосередньо в полісі.

Автор: Gazeta.ua
  Як працює страхування
Як працює страхування

Матеріал підготовлено за підтримки:

 

ІНГО: Витяг з Державного реєстру фінансових установ від 26.04.2024 року, повідомлення № 27-0024/32802.

ОРАНТА: Номер у реєстрі фінансових установ 11101099. Ліцензія від 29.04.2024, видана НБУ на діяльність із страхування.

Зараз ви читаєте новину «"Обов'язково оформляємо страховки, бо в дорозі все може статися" - як змінився характер поїздки за кордон під час війни». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути