"Я вже повідомив президентові Росії Дмитру Медведєву, що для нас дуже важливо відновити переговори з питання скорочення наших ядерних арсеналів", - сказав Обама. Мова йде про підготовку нового російсько-американського Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНБ-2). Термін дії попереднього договору,підписаного США і Росією у 1991 році, закінчився в кінці грудня 2008 року. І США, і РФ заявляли, що переговори по СНБ-2 ведуться, однак про будь-які їхні результати нічого не повідомлялося.
Укладення відповідного договору між РФ та США, вважає Обама, відіграє важливу роль для запобігання розповсюдження ядерної зброї в інших країнах. Величезну небезпеку, відзначив Обама, несе в собі поява ядерної зброї на Близькому Сході. На запитання, чи знає він, у якої з країн Близького Сходу є така зброя, Обама зволів не відповідати. За неофіційними даними, ядерною зброєю володіє Ізраїль - головний союзник США в регіоні, крім того, у спробах його створення підозрюють Іран.
"Величезну недовіру не вдасться подолати за одну ніч"
Обама також відзначив, що ядерна програма Ірану, як і раніше, викликає у США занепокоєння. Звинувачення у спонсорстві терористичних організацій, за його словами, з Ірану також ніхто не знімав. Питання про ядерну програму і допомоги терористам, сказав Обама, будуть підняті в ході прямих переговорів з Іраном, які, як він сподівається, відбудуться в найближчі місяці.
Значну частину своєї першої прес-конференції на посаді президента США Барак Обама присвятив економічним питанням. Він, зокрема, закликав американських законодавців якомога швидше прийняти підготовлений його адміністрацією план зі стимулювання національної економіки, повідомляє AFP, Лента.ру
СНБ-I - Договір про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНВ-1) підписаний 30-31 липня 1991 року в Москві, набрав чинності 5 грудня 1994 р. - через декілька років після розпаду СРСР. Термін дії Договору СНБ-1 закінчується 5 грудня 2009 року. Згідно з договором СРСР і США повинні були протягом 7 років скоротити свої ядерні арсенали таким чином, щоб у кожної сторони залишилося не більше 6 тисяч одиниць. Правда в реальності згідно "правилам заліку" боєзарядів, що знаходяться на важких бомбардувальника, СРСР міг мати близько 6,5 тисяч боєголовок, а США - 8,5 тисяч.
Вікіпедія
×
Коментарі