Барак Обама вирішив використовувати старі норми, прийняті після терактів 11 вересня 2001 року, щоб на невизначений час в позасудовому порядку утримувати під вартою підозрюваних в тероризмі, пише The New York Times з посиланням на представників адміністрації США. Від ідеї представити на затвердження Конгресу новий законопроект, що санкціонує позасудове ув"язнення, Обама відмовився.
Хоча наказ про закриття в"язниці в Гуантанамо був відданий Обамою відразу після вступу на президентський пост в січні, процес закриття затягнувся. Розробити детальний план закриття доручено спеціальній комісії. Крім того, ще навесні з"ясувалося, що частину ув"язнених доведеться як і раніше тримати під вартою без суду.
Йдеться про частину ймовірних терористів, які в даний час знаходяться у в"язниці на військовій базі США в Гуантанамо на Кубі. Адміністрація Обами обіцяла закрити цю в"язницю, яку активно критикують правозахисники, проте деякі ув"язнені - близько 50 осіб - дуже небезпечні, щоб відпустити їх на свободу, тоді як слідство не має в своєму розпорядженні необхідних матеріалів для віддання їх під суд.
Підставою, яку вирішила використати адміністрація, є резолюція Конгресу, що прийнята після терактів 11 вересня і дає президентові право використовувати силу для боротьби проти терористичної мережі "Аль-Каїда" і рухи "Талібан". Як відзначає The New York Times, рішення не домагатись спеціальної санкції Конгресу наближає курс Обами до політики, що проводилася адміністрацією Джорджа Буша, повідомляє Lenta.ru.
Коментарі