- Столична партійна організація Конгресу українських націоналістів вшанувала сьогодні на Байковому кладовищі в Києві пам"ять видатних державотворців. Про це повідомляє кореспондент Gazeta.ua.
- Зо двадцятеро кунівців обійшли могили ідеолога державної самостійності України Миколи Міхновського, голови Центральної Ради Української Народної Республіки Михайла Грушевського, лідерів Народного Руху України В"ячеслава Чорновола та КУНу - Ярослави Стецько.
- Клали по дві білі гвоздики біля їхніх могил та біля надгробків президента Української Головної Визвольної Ради Кирила Осьмака, письменника Василя Стуса та дослідника Голодомору Джеймса Мейса. Хором говорили "Героям слава!".
- Гімн України співали під акомпанемент мобільного телефону. Аби зробити так, хтось із присутніх набирав номер мобільного журналістки Оксани Кутонкіної, редактора сайту "Конфлікти і закони". Оксана піднімала телефон уверх. Гімн співали, поки на мобільнику звучав рінгтон.
- Поки ходили між могилами, говорили в основному про політику. Кілька разів висловлювали тези, що зараз при владі в Україні перебуває "кримінал", тому українці повинні об"єднуватися.
- Редактор газети "Слово" Олександр Сопронюк обурився біля могили Миколи Міхновського, пригадавши історію з 2003 року.
- - Тоді, у 2003 році, я прийшов до мого однокурсника Діми Табачника, з яким навчався разом. Звернувся до нього, аби профінансував пам"ятник Міхновському. На що Табачник відповів: "Міхновський - опосередкований і примітивний чоловік. Держава зараз не може виділити грошей на це". Коли я вже вийшов з кабінету, то почув, як Табачник звертався до свого приятеля Діми Гордона. Казав Гордону: "Та що ти з них хочеш? Українці - ментально хвора нація". (Протягом 2002 - 2003 років Дмитро Табачник працював віце-прем"єр-міністром в уряді Віктора Януковича - Gazeta.ua).
- Організатор заходу Ігор Лісодід розповів, що вчора у Каневі на Черкащині всіх представників від КУНу "фільмували на плівку". Це сталося під час вшанування 149-ї річниці перепоховання праху Тараса Шевченка.
- - Чи робило це СБУ, чи якісь інші структури, я не знаю, - каже Ігор Лісодід.
- Якихось конфліктів на кладовищі не було. Ніхто з відомих політиків та парламентарів на Байкове кладовище не прийшов. Столична організація КУНу втретє відзначила День Героїв.
- День Героїв встановила ще в 1940 році Організація Українських Націоналістів (ОУН). Зробила так, аби вшанувати пам'ять відважних борців, які загинули в травні. Серед них - засновник і Провідник ОУН полковник Євген Коновалець, ідеолог державної самостійності Микола Міхновський, керівник української національно-визвольної боротьби 1917-1921 рр. Симон Петлюра.
- Представники національно-патріотичних організацій вважають, День Героїв має бути офіційним державним святом.
×
Коментарі
63