Ексклюзиви
понеділок, 11 жовтня 2010 14:55

Нобелівська премія з економіки знову дісталася американцям

Нобелівська премія з економіки знову дісталася американцям

Нобелівська премія з економіки 2010 року дісталася трьом ученим: Пітеру Даймонд і Дейлі Мортенсону, що представляють США, і Крістоферу Піссарідес з Лондонської школи економіки.

Премія була вручена за дослідження ринків з моделями пошуку ("for analysis of markets with search frictions")

Варто відзначити, що в XXI столітті Нобелівські премії з економіки отримували пеерважно американці. Винятків було лише два: у 2003 році премію розділили американець Роберт Інгл і англієць Клайв Гренджер, а в 2004-м - американець Евард Прескотт і норвежець Фінн Кідланд. Премії також удостоювалися Деніел Канеман (2002 рік) і Роберт Ауман (2005), що мають громадянства США та Ізраїлю.

У 2009 році премію поділили між собою Елінор Остром та Олівер Вільямсон. У розпал кризи премія була вручена "за аналіз структури торгівлі і розміщення економічної активності". Остром стала першою жінкою, яка удостоєна Нобелівської премії.

Лауреат премії 2010 року отримає, як і лауреати інших років, 10 мільйонів шведських крон (близько мільйона євро). Спонсорує премію Центробанк Швеції, який заснував премію в пам'ять Альфреда Нобеля в 1969 році.

Як повідомлялося, 4 жовтня був оголошений лауреат Нобелівської премії з фізіології і медицини. Ним став британський вчений Роберт Едвардс "за розробку методу запліднення людських яйцеклітин in vitro (у пробірці), медичного досягнення, яке представляє зміну парадигми у лікуванні багатьох типів безпліддя".

Нобелівську премію в галузі хімії присудили вченим Річарду Хеку, Ей-Ичі Негіші і Акіро Сузукі за роботи по створенню паладієвого каталізатора в органічному синтезі.

В галузі фізики нобелівськими лауреатами стали двоє вихідців з Росії Костянтин Новосьолов та Андрій Гейм за свої роботи зі створення графена.

Нобелівську премію з літератури в 2010 році отримав перуанський прозаїк і драматург, публіцист, політичний діяч Маріо Варгас Льоса.

8 жовтня був названий лауреат Нобелівської премії миру, ним став китайський правозахисник Лю Сяобо за "тривалу ненасильницьку боротьбу за фундаментальні права людини в Китаї".

За матеріалами Лента.ру, Gazeta.ua

Зараз ви читаєте новину «Нобелівська премія з економіки знову дісталася американцям». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути