"Історія з врученням Нобелівської премії миру в жодному разі не має звучати як радянський наратив про "братні народи". Наша позиція чітка: Росія – агресор, Білорусь – так само. Більшість росіян підтримує цю війну й нестиме за це історичну відповідальність, - каже в інтерв'ю "Країні" Олександра Матвійчук, українська правозахисниця, голова організації, яка отримала першу для України Нобелівську премію.
Нагороду розділили з правозахисником із Білорусі Олесем Біляцьким і російською правозахисною організацією "Меморіал".
Що ж до російського "Меморіалу" – то це люди, з якими ми працювали протягом багатьох років до початку війни. Вісім років вони називали речі своїми іменами, війну – війною, допомагали нам усі ці роки витягати з російських тюрем громадян України й робити так, щоб ці в'язні дожили до звільнення – щоб до них допускали незалежних адвокатів, надавали їм медичну допомогу, щоб ми знали, де їх утримують. Велику кількість практичних речей у роботі з українцями, які опинилися в полоні, ми робили разом із членами "Меморіалу".
Вручення Нобелівської премії – це історія про людей, які спільно протистоять злу, про дисидентське гасло "За нашу і вашу свободу" і про те, що історія повторюється і ми знову протистоїмо темним силам у вигляді Російської Федерації, яка намагається відновити радянську імперію. Котра, як і попередня, зазнає поразки".
ТАКОЖ У НОМЕРІ
"Поділ між добром і злом відбувається не за паспортом, а за переконаннями"
Віталій ПОРТНИКОВ, журналіст і публіцист
"Це наше перше визнання, хоч і недолуге"
Євген ДИКИЙ, науковець
"Україні варто тиснути на больові точки Ірану в Європі"
Сергій ДАНИЛОВ, сходознавець
"Кіно виконує важливу функцію пропаганди. Треба перестати боятися цього слова"
Тарас ТКАЧЕНКО, режисер
"Для Українців свобода важливіша за теплі домівки й дешевий газ"
Ольга ГОНЧАР, культурологиня
Місце розстрілу в'язнів Соловецького табору було засекречене протягом шістдесяти років
Передплатити журнал "Країна" можна з картки "єПідтримка" на сайті Укрпошти ➤ https://bit.ly/3syrCj0
або ж онлайн ➤ https://gazeta.ua/subscription
Подробиці читайте в "Країні" від 27 жовтня 2022 року. Друковану версію можете придбати в точках продажу преси чи передплатити (передплатний індекс – 37278). Ваші враження про журнал надсилайте на адресу: [email protected] або пишіть на сторінці журналу в соціальних мережах http://www.facebook.com/kraina.journal
Коментарі