Радянська школа давала внутрішній світоглядний каркас – уявлення про наукову картину світу. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив культуролог Володимир Нікітін.
"Ця картина дозволяла знаходити місце для нового і мати свій погляд у цих рамках або будувати іншу картину. Нинішній студент каркасу не має. Лише інформаційні набори і ніяких цілісних картин світу. Людей готують засвоювати інформацію, але працювати зі знаннями вони не можуть. У них у голові вінегрет. Говориш їм щось – вінегрету більшає. Вони не здатні до аналітичного мислення, до захисту власної точки зору", - наголосив він.
"Інформація – це не знання, а плинна структура, що дуже швидко змінюється і не вимагає якогось напруження для роботи з нею. Тому я не працюю з людьми, спроможними тільки переробляти інформацію", - зауважив культуролог.
За словами Нікітіна, таке явище є через те, що в нас освіта викидає із себе викладачів, здатних творити нові сенси.
"Залишає тільки "грам платівки", що повторюють одне і те ж роками. У школі одиниці вчителів дозволяють дітям вести із собою діалог, ставити запитання. А освіта – це взаємна робота", - підкреслив він.
"Є чотири запитання, на які відповідає людина, що здобуває освіту: як прожити в цьому світі тобі й сім'ї, як жити з іншими, як жити з самим собою і як жити з Богом. Освіта – це утворення людини. І кожна епоха – це нові відповіді на ці запитання і засоби їх реалізації", - зазначив культуролог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Книжку викреслили із пріоритетів держави
Про те, чи є у світі ідеальна система освіти Володимир Нікітін розповідає у новому номері журналу "Країна" № 8 (111) за 1 березня 2012 року.
Журнал можна купити у точках продажу преси.
Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.
Коментарі
2