Українці потроху стають європейцями, говорить в інтерв'ю для журналу "Країна" філософ Олексій Панич.
"Але цей процес нерівномірний. Він по-різному зачіпає суспільство - і у фінансовому сенсі, і в географічному. Наприклад, коли українці масово їдуть у Польщу, це теж певною мірою означає, що вони стають європейцями. Але такими, як поляки були років 20 тому для Європи західніше від них: сусідами-заробітчанами.
Європейцями, як німці чи голландці, ми навряд станемо. Типологічно нам ближча Греція, Болгарія, Румунія, Південна Італія. Це - не взірцева Європа. Нам близька більш індивідуалістична, корупційна та менш законослухняна Європа. Реалістичне завдання для нас - зменшити корупцію до рівня Південної Італії, а не Швеції", - пояснює Олексій Панич.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Її не соромно перекласти будь-якою мовою" - Панич про книгу, яка найбільше вразила у 2018 році
Він наголошує, що ми відходимо від Росії.
"Це проявляється у згуртованості. Патріотичне середовище вже складає електорально значущі цифри. Підтримка вступу в НАТО і ЄС - близько 50 відсотків. Це локомотив, який потягне за собою решту. Адже зараз немає тих, хто згуртовано тягне країну назад до радянського минулого. Навпаки, хто наважується відверто ностальгувати за СРСР, перетворюється на маргінала", - додає філософ.
Повне інтерв'ю з Олексієм Паничем читайте у журналі "Країна" від 17 грудня.
Коментарі