У день другого туру місцевих виборів жителі Дніпропетровська масово роблять "селфі" на виборчих дільницях, щоб потім обміняти їх на флаєри і взяти участь у безкоштовних розвагах, які пропонує ініціативна група "Голосуй активно! Вибирай!".
За повідомленням Радіо Свобода, свої фотопортрети біля виборчих дільниць роблять переважно люди молодого віку, рідше – старшого. Виборці не приховують, що потім збираються обміняти "селфі" на спеціальний флаєр, який можна буде обміняти на фестивалі "Вибірфест".
Водночас на окремих виборчих дільницях члени комісій розмістили нагадування для виборців, що зйомка в кабінках для голосування й фотографування виборчих бюлетенів з позначками заборонена законом.
Крім того, завдяки спеціальному флаєру на фестивалі вуличної їжі, що проходить сьогодні на площі Героїв Майдану у Дніпропетровську, можна безкоштовно випити глінтвейну та взяти участь в інших квестах.
За даними організаторів, флаєр також може бути вхідним квитком на низку недільних заходів – безкоштовну екскурсію містом, кулінарний майстер-клас, автограф-сесію футболістів "Дніпра", концерт та багато іншого. Повний перелік заходів доступний на сайті організації.
За словами самих виборців, які вже скористались цими пропозиціями за "селфі" з виборчої дільниці, нічого погано в такому способі підвищення явки виборців немає.
Оскільки розіслані поштою запрошення містилися персональні дані виборця, номер виборчої дільниці, громадянська мережа ОПОРА вбачає в даних фактах порушення ч. 4 статті 188-39 КУпАП України недодержання встановленого законодавством про захист персональних даних порядку захисту персональних даних, що призвело до незаконного доступу до них або порушення прав суб'єкта персональних даних, - що тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від трьохсот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також активісти підозрюють, що діяльності даної ініціативи може бути формою прихованої агітації чи непрямого підкупу виборців.
Нагадаємо, що в другому турі виборів на посаду міського голови у Дніпропетровську претендують народні депутати Олександр Вілкул ("Опозиційний блок") та Борис Філатов ("Укроп").




















Коментарі