8 грудня вшановують святу Анфісу Римську, яка постраждала за віру в Ісуса Христа.
Свята Анфіса жила у V столітті в Римі.
Дружина градоначальника почала схиляти Анфісу до аріанського вчення, яке відкидало єдність Бога-отця та Ісуса Христа, і запропонувала прийняти аріанське хрещення. Дівчина відмовилась. Дама була злопам'ятною, не прийняла відмови, і Анфісу кинули в темницю. Після тортур християнку спалили на багатті.
Прикмети
Багато снігу випало - рік буде врожайним;
півні цього дня рано заспівали - скоро буде відлига.
У народному календарі 8 грудня - свято Анфіси Рукодільниці.
За старих часів цього дня традиційно займалися рукоділлям, але робили це на самоті, щоб не втратити талант. Для захисту від злих духів вишивали спеціальні орнаменти, а також древо життя, птахів, сонце і жіночу фігуру - символи щастя, життєвої сили і родючості.
Що не можна робити
Лихословити - до хвороб і безгрошів'я;
відмовляти в допомозі та скупитися - до фінансових проблем;
голосно сміятися і веселитися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "КолЯдник" чи коляднИк": мовний блогер збурив мережу популярною помилкою українців
Цього дня не слід ходити в рваних речах - весь рік так проходиш, а також вважалося поганою прикметою не завершити важливу справу до цього дня.
Що можна робити
У святої Анфіси просять наділити терпінням і силою протистояти злу, сприяння в сімейних стосунках, вихованні дітей.
Цього року українці будуть святкувати Різдво Христове 25 грудня. Це нова дата за церковним календарем, який ввели в дію 1 вересня.
Особливою традицією українського Різдва є колядки — веселі пісні на релігійну тематику. Колядники обходять будинки, тримаючи в руках велику зірку, та розважають своїх сусідів і членів родини за гроші і солодкі подарунки.
Коментарі