
26 квітня християни вшановують пам'ять священномученика Артемона, пресвітера Лаодикійського.
Священномученик Артемон, народився в першій половині III-го століття в Лаодикії Сирійській. З юних років він присвятив себе служінню Церкві. За ретельність до Божественних служб був висвячений в сан диякона,після чого був рукопокладений на пресвітера. У цьому сані святий Артемон служив в Церкві 33 роки, проповідуючи християнську віру серед язичників. Коли імператор Діоклитіан (284 - 305) почав жорстоке гоніння на християн, святий Артемон був уже старим. Імператор видав указ, щоб усі християни принесли жертви ідолам. Разом зі святителем цього міста Сисиниєм Артемон пробрався в капище богині Артеміди, де розбив, і спалив язичницьких ідолів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не ходіть на кладовище і не поминайте померлих: що треба знати про Лазареву суботу
Імператорський воєначальник, наказав кинути старця до казана зі смолою. Але з'явилися два янголи в образі орлів та кинули туди самого кривдника. Після цього священномученик Артемон рушив до Азії, щоб проповідувати там святе Євангеліє. Там він загинув мученицькою смертю 303 року.
Що не можна робити
В цю дату не можна купувати що-небудь дороге - в майбутньому покупка виявиться марною.
Також не рекомендується будувати довгострокові плани - все вийде не так, як ви хочете.
Що можна робити
Жінки в цей день шукають в лісі цілющі трави і квіти, з яких робили настоянки або відвари, що допомагають зцілитися від хвороб.
Ще одна батьківська субота перед Великоднем відбудеться 13 квітня. У такі дні люди йдуть на кладовище, ставлять свічку у храмі за упокій душ померлих родичів.
Gazeta.ua розповість про особливості цього дня, що необхідно зробити, а чого уникати. Щоб згадати своїх померлих родичів, необхідно прийти до храму на богослужіння увечері у п'ятницю напередодні батьківської суботи. Цього дня у церквах здійснюють панахиди, які називаються парастас.
Коментарі