Під час повномасштабної війни Росії проти України загинули 12 медиків.
47 отримали важкі поранення. Це попередні підрахунки, реальні цифри можуть бути суттєво вищими, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю "Українській правді".
Критичної недостачі лікарів зараз немає. Багато іноземних медиків хочуть приїхати в Україну допомагати, вже сформувалася черга.
"Ми відкриті, але говоримо, що краще приїжджати тоді, коли від нас приходить запит хто потрібен лікарні, наприклад, анестезіолог чи травматолог. Тоді ми просимо – приїжджайте своєю бригадою, ми вам скажемо, в яку лікарню", - розповів міністр.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У МОЗ розповіли про наслідки впливу війни на психіку українців
Ситуація з лікарями залежить від регіону. Залишається проблема еміграції лікарів.
"Вона є. Насамперед це жінки, жінки з дітьми, які вимушено залишають Україну, щоб забезпечити безпеку дітям. Тому така ситуація є. Чи вона критична для нас зараз? Ні. Зі спілкування з прифронтовими лікарнями виглядає, що більшість медичних працівників залишається на робочому місці", - запевнив Ляшко.
Якщо лікар виконує свої обов'язки на тимчасово захопленій чи окупованій території, а також забезпечує життєдіяльність лікарні, його не вважатимуть колаборантом.
Якщо медик бере в окупантів ліки чи бензин - це також не співпраця із загарбниками, заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
Людина вважатиметься колабораціоністом, якщо проявить ініціативу, щоб її призначили керівником медзакладу.
Коментарі