Українці вірять в перемогу над Росією та вважають, що за час війни, попри всі відомі проблеми, є чим пишатися і кого похвалити. Саме так можна визначити загальні висновки на підставі результатів соціологічного дослідження, проведеного компанією Active Group за підтримки Future Research Foundation – "Досягнення та проблеми в Україні очами українців".
Повна версія дослідження – за посиланням.
Результати дослідження представив засновник дослідницької компанії Active Group Андрій Єременко. За його словами, опитування показало, що спостерігається формування серед українців стійкого суспільного консенсусу, що є перемога для України.
Отже, більшість опитаних вважає перемогою України повну поразку Росії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що турбує українців крім війни. Соціологи назвали топ проблем
Подібний консенсус є й щодо того, що робити з проросійськими "агентами впливу".
Крім того, 72,1% опитаних в цілому підтримують заборону московської церкви (УПЦ МП). Варто зазначити, що порівняно з листопадом 2022 року зменшилася кількість й тих, хто не мав позиції щодо "бану" московського патріархату: так, у листопаді 2022-го важко було відповісти 25,6% опитаних, а в листопаді 2023-го таких виявилося 15,6%. Очевидно, перерозподіл пішов на користь позитивному рішенню.
Більш-менш однозначні українці й в оцінці ролі телеканалів "медведчуківського пулу" в підготовці російської агресії проти України.
Інакша ситуація спостерігається в царині визначення "перемог" (досягнень країни) за час війни.
Оцінка проблем відповідна.
Майже однаково українці оцінюють важливість проблем, які стоять перед Україною.
Дякують українці фактично двом людям – Володимиру Зеленському та Валерію Залужному.
Інакша ситуація, коли українці визначають відповідальних за виникнення проблем.
Якщо розглядати відповідальність за стан справ в країні в розрізі інституцій, то Верховна Рада України є лідером по "вині".
Щодо бажаного звільнення посадовця як політичну відповідальність за проблеми країни, відповіді респондентів розподілились так:
Українці загалом уявляють бажаний напрямок змін у країні.
Є в опитаних й усталені опції: що робити з державним апаратом та інституціями, які відповідальні за "зради" та проблеми.
Дослідження здійснено комбінованим методом: за допомогою онлайн-панелі SunFlower Sociology, а також телефонне опитування (CATI). Період збору даних: 16-25 жовтня 2023 р. Генеральна сукупність: громадяни України віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і регіоном України. Кількість респондентів анкет: 2000 (по 1000 для кожного з методів). Результати кожного з методів не мали статистично значимих відмінностей. В презентації узагальнені результати. Теоретична статистична похибка репрезентативності (при довірчій ймовірності 95% і): відсотку відповідей 50% – +/-2,2%; відсотку відповідей в 25% та 75% – +/- 1,9%; відсотку відповідей в 10% та 90% – +/- 1,4%.
Коментарі