За даними газети, розірвано близько 65 договорів. У середньому продюсерські компанії платили кожному сценаристові від 500 тисяч до 2 млн доларів на рік. На думку авторів видання, припинивши чинність угод, голлівудські студії визнали, що поточний телесезон врятувати вже не вдасться - пакети сценаріїв для зйомок нових випусків відомих телешоу і телесеріалів закінчуються, а драматурги не збираються переривати страйк, який продовжується вже два місяці.
Як правило, в січні починається період показу пілотних серій нових телепроектів, після чого виробники вибирають найбільш успішні з них і замовляють нові рукописи. Проте через акцію протесту в нинішньому сезоні продюсерам нема з чого вибирати.
Голлівудські сценаристи бастують вже одинадцятий тиждень, вимагаючи збільшення виплат з продажів відеозаписів, поширюваних на DVD, а також через Інтернет і мобільні телефони та інших преференцій. Після тривалих переговорів керівництво студій відмовилося виконувати вимоги сценаристів, і на початку листопада письменники оголосили страйк.
Вони не перервали його навіть заради однієї з найбільших кіноподій року - церемонії вручення нагород "Золотий глобус". Організатори торжества були вимушені провести церемонію оголошення імен лауреатів у форматі прес-конференції, оскільки зірки Голлівуду - члени Гільдії акторів екрану - відмовилися відвідати захід на знак підтримки сценаристів.
У результаті економіка Лос-Анджелеса та багато компаній, у тому числі телекомпанія NBC, що втратила ексклюзивні права на трансляцію "Золотих глобусів" разом з чималими рекламними контрактами, зазнали багатомільйонних збитків.
Спостерігачі побоюються, що така сама доля спіткає і вручення головної кінонагороди - "Оскар". Керівництво профспілки сценаристів вже заявило, що не збирається робити винятків для головної кіноцеремонії року і не перерве свій страйк навіть заради неї.
Розважальна індустрія - третя за кількістю робочих місць галузь в окрузі Лос-Анджелес після торгівлі і туризму. У ній зайнято 254 тисячі чоловік. Прибуток від американської розважальної індустрії, за оцінками фахівців, складає близько 30 млрд доларів щорічно. Більше двох третин цієї суми - прибуток від продажів DVD: у 2005 році обсяг ринку відеопродукції для домашнього перегляду в США склав 24 млрд доларів. В даний час письменники отримують по 5 центів з кожного проданого відеоносія із записом фільму, авторами сценарію якого вони є. Така цифра була встановлена ще в 1985 році.
Попередній великий страйк американських сценаристів мав місце майже 20 років тому - в 1988 році. Акція тривала п"ять з половиною місяців і нанесла шоу-індустрії, яка є важливим сектором економіки США, збиток у 500 млн доларів. За оцінками експертів, у випадку, якщо нинішній страйк затягнеться на аналогічний термін, розмір економічної шкоди може скласти більше 1 млрд доларів.
×
Коментарі