Зростання державних витрат на Міністерство економічного розвитку учетверо більше, ніж на армію. Але ця структура керує тим, чого в країні немає.
Говорить в інтерв'ю журналу "Країна" експерт із питань податкової й митної політики В'ячеслав Черкашин.
"Ріст економіки майже нульовий - менше 3 відсотків. Треба скоротити кількість міністерств та відомств, можемо лишити 25 (маємо 72. - Gazeta.ua). Країна та платники податків не мають можливості їх утримувати.
Можемо спокійно відмовитись від, наприклад, Санепідемслужби. Хтось каже, мовляв, люди будуть м'ясом труїтися. Так і зараз труяться. Служба неефективна, але держава виділяє гроші на утримання кількох тисяч її працівників", - ввадаж експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайшли спосіб, як позбутися боргів: президент підписав кодекс про банкрутсво
За словами В'ячеслава Черкашина, ми досі лишаємось УРСР із великим бюрократичним апаратом.
"Нам треба почати жити за нашими фінансовими можливостями. Або наші борги доведеться віддавати онукам.
У кінці 2015 року інфляційний потік створив 150 мільярдів гривень понаднормового доходу в бюджет. Влада вирішила роздати ці гроші пенсіонерам. Перед виборами вдалося накопичити 78 мільярдів і їх роздали знову. За 2015-2017-й могли віддати десь 15 мільярдів доларів зовнішнього боргу. І теперішній рік не був би піковим за виплатами. Перед виборами зробили "подачки" пенсіонерам, а через кілька тижнів Мінфін заявив, що поточні платежі за держборгом раптово збільшились на 30 мільярдів гривень.
Україна - чемпіон зі світової економічної деградації. Ми стоїмо на нулі", - додає він.
Повне інтерв'ю з В'ячеславом Черкашиним читайте у журналі "Країна" від 18 квітня.
Коментарі
1