У березні у Каховці має початись семінар з креативної декомунізації. У цьому місті на Херсонщині стоїть "Легендарна тачанка" - монумент, пам'ятка мистецтва.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить директор Інституту національної пам'яті Антон Дробович.
"До Інституту звернулися небайдужі громадяни. Мовляв, пам'ятник - символ комунізму. Ми направили лист у Каховську міськраду. Мер і громада хочуть зберегти "тачанку". Дискутуємо, як це зробити, не порушуючи закону про декомунізацію.
Голова Херсонської облдержадміністрації запропонував створити музейний простір, де перебувала б "тачанка" й інші монументи часів більшовизму, які мають мистецьку цінність. Семінар потрібен для обговорення. Музей повинен відповідати логіці декомунізації, а не пропагувати Радянський Союз", - пояснює Антон Дробович.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова Інституту національної пам'яті пояснив, чому не можуть побудувати музей Майдану
За його словами, у світі в таких випадках практикують переозначення.
"Можемо прибрати комуністичну символіку, написати коментарі, що роз'яснюють: кому пам'ятник, які злочини скоїла ця людина. Можна змінити скульптурний ансамбль. Це допоможе переінакшити сприйняття. Дезінфікує їх від більшовицької ідеології. Наприклад, пам'ятник визволителям у болгарській Софії перефарбовують у персонажів Marvel (супергерої з фільмів американської компанії. - Gazeta.ua) або вдягають на голови балаклави. Це десакралізує радянську естетику й пафос", - додає очільник УІНП.
Повне інтерв'ю з Антоном Дробовичем читайте у журналі "Країна" від 13 лютого.
Коментарі