У понеділок, 4 липня, в Україні відзначають День Національної поліції. Саме цього дня сім років тому перші патрульні поліцейські склали присягу на Софійській площі в Києві.
Gazeta.ua розповідає історію створення Національної поліції.
Свято з'явилося після Революції гідності. Тоді виникла потреба в реформуванні правоохоронної системи в Україні. Для цього влада вирішила використати досвід Грузії. Восени 2014 року представили концепцію реформування Міністерства внутрішніх справ. У ній передбачалося створення Національної поліції замість міліції.
2 липня 2015-го Верховна Рада ухвалила закон "Про Національну поліцію". А 4 липня склав присягу в столиці перший штат Національної поліції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Подарував усмішку маленьким пацієнтам" – пес-сапер Патрон завітав до львівської лікарні
Близько місяця Нацполіція працювала в тестовому режимі. Другим містом, де поліцейські вийшли на вулиці, став Львів, а третім – Одеса. Поступово проєкт реалізовувався і в інших містах. Увесь процес зайняв рік.
Раніше День Національної поліції відзначали 4 серпня. Однак відповідно до указу президента з 2018 року роботу українських поліцейських вшановують 4 липня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сила і ніжність: показали українських захисників із пухнастим батальйоном
Емблемою Нацполіції є срібна восьмикутна променева зірка, у центрі якої розміщено зображення малого герба України, а прапор – прямокутне полотнище темно-синього кольору, у центрі якого розташована емблема.
З 24 лютого Україна живе в умовах повномасштабного російського вторгнення. Співробітники Нацполіції не лише стежать за порядком, а й допомагають евакуювати цивільних, виявляють диверсантів і колаборантів, розслідують воєнні злочини російських загарбників. Також поліцейські шукають зниклих людей, зокрема дітей.
Голова Нацполіції Ігор Клименко вже встиг привітати колег з професійним святом.
"Сьогодні без будь-яких звітів і цифр я хочу сказати основне: кожен поліцейський, який слідує присязі й вірний Україні, – герой. Герой для своєї сім'ї і для нашої держави. Дякую всім поліцейським, які вірно служать українському народу. Слідчим, криміналістам, патрульним, дільничним, офіцерам громад, спецпризначенцям, оперативникам, вибухотехнікам, кінологам і решті справжніх фахівців, які працюють у Національній поліції", – наголосив він.
Пресслужба Поліції Києва у Facebook зазначила, що війна Росії проти України "багато змінила". Також опублікувала відео з урочистої нагоди.
Собаки допомагають у боротьбі з російським агресором. Вони беруть участь у розмінуванні, патрулюють вулиці, виявляють ДРГ, боронять блокпости, евакуюють людей з гарячих точок, волонтерять і навіть збирають гуманітарну допомогу.
З початку війни велику популярність здобув пес породи джек-рассел-тер'єр на ім'я Патрон. Він розміновує Чернігівщину в складі обласного підрозділу ДСНС. Службу Патрон почав у шість місяців і допомагає підрозділу саперів уже майже два роки.
Коментарі