Неподалік села Грузевиця, що за 2 км від Хмельницького, почали розбирати снаряди. Там розташоване державне підприємство по утилізації боєприпасів "Укроборонсервіс".
18 квітня Міністерство оборони України з представниками НАТО у Києві підписали договір на утилізацію боєприпасів та легкого озброєння. Впродовж 4 років планують знищити 76 тис тонн.
Працівник підприємства, одягнутий у респіратор, бере до рук 44-міліметровий снаряд. Вставляє у спеціальній пристрій. Всередині чується гуркіт. За кілька секунд, з іншого боку падає порожня гільза. Порох висипається окремо. За цим спостерігають 11 прес-аташе з різних країн, представники Міноборони.
"Наше підприємство може утилізувати 12 тисяч тонн боєприпасів на рік, - каже Володимир Філімонов з "Держоборонсервісу". – Небезпечні операції проводяться у броне-кабінах.
Працівник заносить у броньовану кабіну боєприпаси від гранатомета - такі найчастіше використовують терористи. Вставляє у затискачі. Виходить із кабіни. Крутить ручку. Від болванки відділяється бойова частина. Усе видно на моніторі.
Метал після розбирання можна використовувати у промисловості. Тротил продають гірничим підприємствам.
Усього в Україні нараховують понад 400 т боєприпасів, які необхідно утилізувати. Цей проект розрахований на 3-4 роки. Його орієнтовна вартість 20-25 млн євро.
Коментарі
1