На Рівненщині третій тиждень триває сезон збору виноградних равликів. Їстівних молюсків заготовляє обласна споживча спілка. За кілограм слимаків платять по 2,20 грн. Найвправніші збирачі за день зароблять до 100 гривень. Переважно це любителі-грибники, які мають треноване око і добре знають місцевість.
Щороку збір починається в кінці травня і триває до середини червня. За цей час рівняни мають здати 20 тонн слимаків. Найбільші в області "врожаї" збирають у Млинівському районі – майже третину від загальної кількості замовлення. Селяни звозять равликів до складу райспоживспілки.
Найкращий час для збору равликів – з 5-ї до 9-ї ранку. Коли сонце припікає, вони ховаються. У дощ можна збирати у будь-який час.
26-річний млинівчанин В"ячеслав привіз 10 кг. Хвалиться, що торік на равликах заробив грошей на новий велосипед. За два тижні отримав 750 грн.
Виноградних слимаків збирають по всій області, але у північних районах равликів майже немає. Там переважно соснові ліси, а слимаки живуть у мішаних.
Головна умова прийому – діаметр раковини має бути щонайменше 3 сантиметри.
Заготівельник важить равликів, сортує їх і перекладає у ящики із замочками. Через три дні везе їх до загального холодильника у Рівному. Звідти слимаки їдуть машиною до Сербії.
Серби їх не їдять. Лише обробляють і продають у Францію та Італію. А вже там з них готують вишукані страви в ресторанах. Французи за рік з"їдають 700 мільйонів слимаків.
У деяких київських ресторанах також готують равликів, але сирих молюсків купують у гіпермаркетах.
Дорослій людині важко з"їсти більше, ніж 8-10 штук слимаків. Тушковані або смажені равлики на смак нагадують білі гриби. Їх м"ясо дуже калорійне. Воно містить утричі більше білку, ніж куряче яйце.
Коментарі
1