Російський корабель "Союз" доставив на Міжнародну космічну станцію двох нових членів екіпажу, росіянина й американця, а також канадського космічного туриста.
Нинішній політ привернув величезний інтерес, балкон для преси та VIP-зона Центру управління польотом у момент стикування "Союзу" зі станцією був заповнений вщерть.
Бізнесмена Гі Лаліберте, власника "Цирку Сонця" (Cirque du Soleil), у пресі вже охрестили "першим космічним клоуном".
"Союз ТМА-16" стартував з космодрому Байконур у вівторок. Канадський турист Гі Лаліберте повернеться на Землю 11 жовтня разом з Геннадієм Падалкою і Майклом Барраттом, які працювали на МКС з кінця березня, повідомляє ІТАР-ТАРС.
В центрі уваги журналістів - Гі Лаліберте, який заявив, що має намір створювати на станції святковий настрій і веселити колег, тому що взяв у космос дев"ять червоних клоунських носів для всіх членів екіпажу. Наукової програми у Лаліберте не передбачено, однак у нього буде можливість допомогти екіпажу проводити дослідження.
Коли "космічний клоун" повернеться з МКС, на станції муситиме запанувати робочий настрій.
На найближчі роки канадець стане останнім космічним туристом. З кінця травня на станції працюють розширені екіпажі з шести осіб, а оскільки з середини 2010 року повинні припинитися польоти американських шатлів, російські кораблі будуть доставляти на орбіту тільки професіоналів. Втім, є дані, що США продовжать експлуатацію шатлів.
Космонавти попрацюють вантажниками, будівельниками та городниками
Сураєва і Уільмса на МКС чекає дуже насичена програма. Новий екіпаж МКС повинен буде прийняти два чи три шаттла, пристикувати і розвантажити три вантажних "Прогреси", а також приєднати до російського сегменту новий модуль МІМ-2, який прибуде на орбіту в середині листопада. Під час єдиного запланованого виходу по російській програмі космонавти повинні активізувати цей модуль.
Екіпаж космонавтів складається із шести осіб, яким також належить зробити невелику подорож на "Союзі ТМА-16" - перестикувати корабель з одного модуля на інший.
Програма наукових досліджень включає 48 експериментів. Результати біоекспериментів допоможуть забезпечити майбутні екіпажі міжпланетних кораблів необхідними біоелементами і гарантувати їх біологічну безпеку.
Космонавти продовжать розводити "орбітальний город" - їм належить виростити два покоління японської салатної капусти "Мізунь". Насіння для городу ще в лютому доставив на орбіту вантажний корабель "Прогрес".
За матеріалом: NEWSru
Коментарі