Сили рятувальників у Камчатському краї і Чукотському автономному окрузі приведені у стан готовності до ліквідації надзвичайних ситуацій, викликаних розгулом стихії, повідомили в Далекосхідному регіональному центрі МНС РФ. Водночас, населенню і об"єктам у прибережних територіях шторм не загрожує.
Крім того, на Камчатці розбушувався вулкан. У ніч на четвер, за оцінками учених, вулкан Шивелуч кілька разів викидав стовпи попелу на висоту від 4 до 8,7 км. Розміри попільних хмар досягли 140 км. На самому вулкані за добу зафіксовано близько 200 локальних землетрусів, і він продовжує зберігати високу активність. За 50 км від гіганта розташовано селище Ключі, де проживає близько 5 тис. осіб, проте загрози для населення зараз немає, заспокоюють в камчатському філіалі Геофізичної служби РАН, пише "Newsru.com".
Виверженню Шивелуча привласнений "червоний" код. Це означає, що землетруси фіксуються віддаленими сейсмостанціями, висота викидів попелу з його кратера перевищує 8 км. Про те, що Шивелуч прокинувся, повідомлялося ще на початку листопада, коли виверження увійшло до активної фази.
Шивелуч - один з найбільш активних і великих діючих вулканів Камчатки. Його висота складає 3283 м над рівнем моря, а виверження носять "вибуховий характер". Фахівці не виключають подальшого зростання активності гіганта. Останнє виверження, віднесене ученими до розряду катастроф, відбулося тут 1964 року. Магнітуда тоді склала 8,8 балів за шкалою Ріхтера.
Процеси, що відбуваються на вулкані в останні десятиліття, схожі з тими, які відбувалися тут з 1854 по 1964 рік, - у період між найсильнішими і найнебезпечнішими його виверженнями, вважають учені. Аналогічно можна припустити, що у період 100 років від останнього потужного вибуху в кратері відбудеться новий, повідомляє ForUm.
Коментарі