Держдума Росії у середу на пленарному засіданні має намір прийняти проект заяви палати у зв"язку із загостренням російсько-грузинських відносин і заявити про "антиросійську і антидемократичну політику грузинської влади". Між тим МВС вже активно працює по своїй лінії. Зверху віддана усна вказівка "діяти максимально жорстко" відносно грузинських організацій і звертати увагу на кожну дрібницю. Рядові співробітники підходять до цього з ентузіазмом. На столичних ринках сталося вже кілька інцидентів з мігрантами. Поки обходиться без рукоприкладства.
Як повідомив глава профільного комітету у справах СНД і зв"язкам із співвітчизниками Андрій Кокошин, депутати звернуть увагу на те, що характер останніх дій влади Тбілісі на чолі з президентом Михайлом Саакашвілі має антиросійську спрямованість.
- Така політика порушує також права людини і норми політичної демократії, - сказав Кокошин.
Депутати мають намір обговорити масштабні арешти представників опозиційних організацій в Грузії, а також недавнє загострення ситуації у зв"язку з необґрунтованими арештами і затриманням групи російських військовослужбовців. Держдума має намір звернути увагу і на шантаж, а також провокації, що спостерігаються в зоні грузино-абхазського і грузино-осетинського конфліктів.
Такого роду дії, на переконання Кокошина, можна кваліфікувати як політикові державного тероризму "з усіма витікаючими висновками і наслідками".
- Вважаємо, що така лінія не відповідає інтересам грузинського народу і може мати найсерйозніші наслідки майбутнього цієї країни, її економіки, добробуту громадян і взаємовідношення з сусідніми державами, - мовиться в проекті заяви.
Підкреслюється, що Росія в таких умовах має повне право на здійснення комплексу заходів, спрямованих на захист законних інтересів національної безпеки, життя і здоров"я громадян РФ.
Держдума має намір висловитися на користь застосування санкцій стосовно Грузії, перш за все, фінансово-економічного порядку. Одночасно нижня палата висловить підтримку зусиллям президента і уряду Росії по забезпеченню стабільності і безпеки в Кавказькому регіоні. У свою чергу, спікер Держдуми Борис Гризлов заявив, що недавнє звільнення російських офіцерів не є приводом "не розглядати проект заяви".
- Ситуація нагнітається режимом Саакашвілі, - підкреслив він, повідомляє NEWSru.com.
Коментарі